عضو شورای مرکزی جبهه مردمی انقلاب اسلامی گفت: دولت در حال حاضر از هر ابزاری برای فرافکنی استفاده می‌کند، افرادی که باید در مورد مسائل اقتصادی پاسخگو باشند با طرح مسائل سیاسی از زیربار پاسخ فرار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدمحمد حسینی در گردهمایی بزرگ یاران انقلاب که در مسجد حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) شهرستان پیشوا در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه وظیفه اصلی نظام اسلامی تعیین خط‌مشی‌های اصلی زندگی است و به همین علت امام در اوایل انقلاب فرمان جهاد سازندگی را صادر کردند اظهار داشت: برای اینکه وضعیت طبقات محروم بهتر شود، این نظام باید الگو و الهام‌بخش برای جهان باشد، این در حالی است که وضعیت کنونی زیبنده نظام اسلامی ما نیست.

وی با بیان اینکه این مدیریت بی‌انگیزه ره به جایی نخواهد برد ادامه داد: دولت‎‌ها همواره در دوره اول کارهای اساسی خود را انجام می‌دهند؛ اما این دولت از همان ابتدا بسیاری از کارها را تعطیل کرده است، ضمن اینکه مشکلات مدیریتی سبب شده معضلات بسیاری به وجود آید؛ لذا اگر چنین دولت ناکارآمدی به کار خود ادامه دهد خسارت‌های جبران‌ناپذیری به وجود می‌آید.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی انقلاب اسلامی افزود: تفکرات صندوق جهانی پول برای ما نمی‌تواند راهگشا باشد که اگر غیر از این بود، همان رژیم طاغوت می‌توانست این کار را انجام دهد؛ اما ما با پشتکار و خودباوری می‌توانیم مشکلات را از پیش‌رو برداریم.

حسینی ضمن با اشاره به وضعیت بیمارگونه اقتصاد کشور گفت: برخی‌ها معتقد بودند که با تعامل با کدخدای دنیا، آن‌ها به ما کمک می‌کنند؛ اما این ساده‌اندیشی بود، اکنون وضعیت اقتصادی کشور مانند یک بیمار است که باید به سرعت مداوا شود؛ اما با وجود کسانی که اراده قوی ندارند، نمی‌توان کاری از پیش برد، مشکلات اقتصادی از جمله بدهکاری‌ها، کاهش نقدینگی و سایر مسائل نارضایتی‌هایی را به وجود آورده که بار کار روزانه 4-3 ساعته دولت نمی‌توان کاری از پیش برد.

وی با اشاره به سخنان اخیر شهیندخت ملاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده مبنی بر اینکه در طول مسئولیت‌شان فقط یک بار با رئیس‌جمهور جلسه داشتند، تصریح کرد: وقتی یک وزیر با رئیس‌جمهور در ارتباط نباشد و به وزرا وقت داده نشود، یعنی کشور به حال خود رها شده است و روز به روز بر مشکلات افزوده و شرایط بدتر می‌شود.

وحی منزل نیست که هر دولتی برای 8 سال روی کار باشد

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی انقلاب اسلامی اظهار داشت: این وضعیت مناسب نظام جمهوری اسلامی نیست، مردم نمی‌توانند تحمل کنند که یک دولت ناتوان سرکار باشد؛ البته این انتخاب خود مردم بوده که تحت‌تأثیر وعده‌هایی که به آن‌ها داده شده، با خوش‌بینی و باور به وعده‌های آن‌ها این انتخاب را انجام دادند؛ اما قرار نیست این وضعیت ادامه داشته باشد و وحی منزل نیز نیست که هر دولت برای هشت سال روی کار باشد.

حسینی با بیان اینکه سرعت تحول در دنیا به حدی بالاست که نمی‌توان صبر کرد، گفت: اکنون وقت نزاع و کشمکش نیست، تغییر دولت نیز به سادگی انجام نمی‌شود؛ چرا که تبلیغات گسترده‌ای مانع از این تغییر می‌شود، لذا نیاز به عزم و اراده‌ای است که وضعیت را تغییر دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: سازوکار جبهه مردمی به گونه‌ای بوده که با وفاق حداکثری، نیروهای مؤمن و متدیّن را گردهم آورده و جلسات متعددی را با هدف بررسی مسائل مختلف برگزار کرده است؛ خیلی از مسائل و سیاست‌های کلی توسط مقام معظم رهبری بیان شده که باید به آن‌ها باور داشت؛ ولی دولت کنونی تحولی که باید انجام می‌شد را باور نداشت، این در حالی بود که آن‌ها باورشان بر این بود که ما لیبرال هستیم و این همان اختلاف دیدگاهی است که از ابتدای انقلاب وجود داشت که البته اختلافی اساسی و مبنایی هم بود.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی انقلاب اسلامی همچنین با بیان اینکه مردم از وضعیت کنونی در کشور سرخورده شده‌اند خاطرنشان کرد: باید گروهی سرکار بیایند که با ایجاد انسجام در کشور توانایی پیشبرد اقدامات بسیاری را داشته باشند، باید از نیروهای جوان، متخصص و متعهد استفاده شود و ما امیدواریم تغییری ایجاد شود که امید را در مردم زنده کند و از این وضعیت رکود خارج شویم؛ چراکه بسیاری از مردم فکر می‌کنند مشکل از نظام است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: دولت در حال حاضر از هر ابزاری برای فرافکنی استفاده می‌کند، افرادی که باید در مورد مسائل اقتصادی پاسخگو باشند با طرح مسائل سیاسی از زیربار پاسخ فرار می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج