رسانه‌های خارجی در بازتاب چهارمین روز انتخابات ریاست جمهوری ایران به ثبت‌نام بیش از 600 نفر پرداختند.

به گزارش خبرگزاری موج، چهارمین روز نام‌نویسی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در حالی آغاز شد که برخی رسانه‌های خارجی به بازتاب آن پرداختند.

رادیو آزاد اروپا نوشت: در ایران تقریباً همه می‌توانند برای ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند، اگرچه خودشان می‌دانند جایی در انتخابات نخواهند داشت.

این رسانه‌ها سپس به تشریح شرایط افراد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخته است.

نشریه ویک‌دیلی نیز در این‌باره نوشت: از مردان با کراوات تا زنها برای نام‌نویسی در انتخابات حاضر شده‌اند و به نظر می‌رسد این یک فرصت استثنایی برای مردم ایران جهت حضور در یک واقعه مهم سیاسی است.

پایگاه خبری ایندین اکسپرس هند نیز به نام‌نویسی 638 نفر در انتخابات ریاست جمهوری خبر داده است.

خبرگزاری تاس روسیه در حالی خبر نام‌نویسی بیش از 600 نفر در انتخابات را بازتاب داده است که تأکید کرده هنوز دو کاندیدای اصلی که قصد حضور در انتخابات را دارند برای نام‌نویسی حضور نیافته‌اند.

پایگاه خبری میدل ایست مانیتور نیز گفته است: با توجه به این‌که از شروط لازم برای نام‌نویسی اشاره‌ای به سن افراد نشده بسیاری از کسانی که حتی سن قانونی و کافی را برای تصدی این سمت ندارند نام‌نویسی کرده‌اند. برخی از آنها در گفت‌وگو با خبرنگاران در مورد دلیل حضور خود گفته‌اند «همه ثبت‌نام کرده‌اند، من هم تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم».

در روزهای پیشین اکثر رسانه‌های مطرح جهان از جمله رویترز، وال استریت ژورنال،‌ بلومبرگ، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، آسوشیتدپرس، خبرگزاری فرانسه و ... خبر نام‌نویسی برای انتخابات ریاست جمهوری در ایران را بازتاب داده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج