خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه هویت فعلی ما هویت انقلابی است و از هیچ قدرتی نمی‌ترسد، گفت: ما رییس جمهوری می‌خواهیم که پنجه در پنجه استکبار بیاندازد و بر استکبار جهانی بشورد نه اینکه روحیه منفعلانه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله کاظم صدیقی در بخش اول خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در توضیح آیه کریمه «ایاک نعبد و ایاک نستعین»، گفت: با اینکه ایاک از نظر ادبی مفعول است و در عربی فعل و فاعل مقدم بر مفعول هستند اما در این آیه کریمه می‌گوییم تو را و فقط تو را عبادت می‌کنیم و فقط از تو کمک می‌خواهیم. تو را در اینجا مقدم بر عبادت است که نکته آن این است که در مکتب عشق، عرفان و محبت که از امتیازات اسلام بر دیگر ادیان است انگیزه عبادت می‌تواند ترس از عذاب الهی باشد. بعضی گناهان عامل ممنوعیت استجابت گناه است و نمی‌گذارد عبادت به مرحله قبول برسد.

وی با بیان اینکه زمین و زمان و عرش و ملکوت ملجا هستند انسان عاشقی که نماز می‌خواند در مکتب عشق هیچ چیز جز خدا برای او مطرح نیست و تنها مسأله برای او عشق به معشوق است. نمازی که اسلام از ما می‌خواهد نماز عاشقانه و عارفانه است.

آیت الله صدیقی حضور در انتخابات را حق و تکلیف دانست و افزود: این کشور برای خودمان است،‌ ما برای کسی پای صندوق نمی‌رویم، برای خودمان پای صندوق می‌رویم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران اضافه کرد: حضور در انتخابات از این جهت تکلیف است که منهای حضور مردم کشور و نظام در خطر است. امروز هم کسانی که به سوریه می‌روند‌، اینها بول‌هوس و گروهکی نیستند،‌ اینها بندگان صالح خدا هستند و به خاطر اسلام و دین به سوریه می‌روند.

صدیقی با تاکید بر اینکه ما مقاومت را همچنان استمرار می‌بخشیم و تا آخر پای آن ایستاده‌ایم تاکید کرد: حضور در پای صندوقها همان کاری است که در جبهه‌ها انجام می‌شده و برای خودمان از عزت و آبرو می‌آفرینیم.

وی در توصیه به کاندیداهای انتخابات گفت: جا دارد که از روی تواضع بگویم که توقع شرعی و قانونی این است که نزاکت را رعایت کنند،‌ اینجا محل انتظار امام زمان است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: حکومت و نظام اسلامی ما مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان است و حکومت امام زمان نیز حکومت دین و اخلاق است که باید کاندیداها در تبلیغات انتخابات به این نکات توجه کنند.

صدیقی ادامه داد: کسی که می‌خواهد رئیس جمهور شود و هر تحقیری که می‌کند در شان نظام نیست. هر نوع تهمت، جوسازی، تخریب، خلاف شان و شخصیت نظام اسلامی است.

وی در بیان مطالبه عمومی از کاندیداها گفت: مردم انتظار دارند که کاندیداهای انتخابات در رعایت مر قانون دقت کنند. رئیس جمهور هم بعد از رهبری نگهبان قانون اساسی است، اگر کسی که می‌خواهد رئیس جمهور شود و پایگاههای قانونی را مورد حمله قرار دهد، خیلی برای ملت تلخ است. 

وی اضافه کرد: کسی که سنگرهای قانون را تخریب می‌کند معلوم است که تفکرش تفکر نظام اسلامی نیست. مرزهای امنیت کشور مرزهای قانونی است. 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه کاندیداها نباید اسیر تعصبات فامیلی و شهوات نفسانی و گرایشات سیاسی باشند اظهار داشت: کسی که رئیس جمهور می‌شود نباید رئیس جمهور یک حزب و گروه باشد، بلکه باید رئیس جمهور مردم و حامی نظام باشد.

صدیقی با بیان اینکه این کشور زائیده انقلاب است افزود: هویت ملت ما هویت انقلابی است که شعارش «ما می‌توانیم» است. این کشورهای انقلابی می‌تواند با قدرتهای بزرگ دست و پنجه نرم کند و از هیچ قدرتی نمی‌هراسد. رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که روحیه سازشکاری، تزلزل و انفعال در برابر قدرتها را نداشته باشد بلکه باید دارای روحیه اتکاء به خدا و نترس باشد که این شرط اساسی است.

وی تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری یکی از ملاکها برای رئیس جمهور کشیدن مزه فقر و دوری از اشرافیت مطرح است،‌ رئیس جمهور باید به اصول اخلاقی پایبند باشد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز اختلافات سنگین طبقاتی قابل تحمل نیست اظهار داشت: مدیریت جهادی، مدیریتی پرتلاش است که عاشق خدمت و پابرهنگان است و امتیازی برای خودش و اطرافیانش کسب نمی‌کند که رئیس جمهور باید دارای چنین ویژگیهایی باشد.

صدیقی اظهار داشت: هر کس می‌تواند مشکل گرانی،‌ رکود و تورم را حل کند وارد میدان انتخابات شود، این میدان، میدان فداکاری است و میدان رفاه‌طلبی نیست.

صدیقی در بخش دیگری از سخنانش تجاوز نظامی آمریکا به خاک سوریه را خلاف قوانین بین‌المللی و نشاندهنده دروغگویی این کشور در عمل به تعداتش دانست.

امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود حمله به یک کشور مستقل بدون هیچ مجوز بینالمللی نشاندهنده آن است که باید آنها را خلع سلاح کرد. اینها عقل ندارند. اینها روی سرنیزه نشسته‌اند و نابودیشان قطعی است.

وی ضمن محکوم کردن تجاوز نظامی آمریکا به سوریه گفت: اگر قرار باشد مقاومت با این تشرها عقب‌نشینی کند تا حالا از بین رفته بود.

صدیقی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه قصد تجاوز به هیچ کشوری را ندارد افزود: اما اگر یک وحشی و درنده قصد تعرض به خاک این کشور را داشته باشد پاسخ قاطعی به او می‌دهیم. اگر کسی کمترین جسارتی به این مملکت داشته باشد پاسخ دندانشکنی دریافت خواهد کرد که برای همیشه پشیمان خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش حمله رژیم آل‌سعود به یمن را محکوم کرد و گفت: این رژیم باید بداند که آه مظلوم آنها را خاکستر می‌کند. اف و ننگ به سازمان ملل و مدعیان حقوق بشرکه همیشه مظلوم کش و حامی ظالم بوده‌اند اینها نشان می‌دهد که تنها راه نجات،‌‌ اقتدار، مقاومت، اتحاد و ایمان به خدا است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به لطف خدا داعش نیز در حال نابودی است و از 40 درصدی که در اختیار آنها بود فقط 8 درصد از خاک عراق باقی مانده که آن هم انشاءالله به زودی آزاد می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج