وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بااشاره به اینکه مهم نیست در انتخابات چه کسی پیروز می شود مهم این است که در انتخابات اخلاق ذبح نشود، گفت: انتخابات باید ملت و نظام را یک گام جلو ببرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود واعظی ظهر پنجشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و نشست مشترک کارگروه اشتغال استان کرمان اظهار کرد: انصافا گزارشی که استاندار کرمان از فعالیت های صورت گرفته ارائه کرد بسیار امیدوارکننده بود که هم می تواند برای سایر استان ها الگو باشد و هم نوید یک تحول جدی در خود استان را می دهد.

وی افزود: در سایه تلاش هایی که در زمینه همبستگی، تفاهم و صمیمیت بین استانداری، بخش خصوصی، نمایندگان مجلس، امام جمعه و...استان به وجود آمده الگویی را به عنوان الگوی مثلث توسعه ابداع کرده اند که ربطی به الان ندارد و از مدت ها قبل در این زمینه کار شده است.

واعظی عنوان کرد: نتیجه این مثلث توسعه ثبات و آرامشی است که در استان کرمان به وجود آمده است و از همه مهم تر نوع نگاهی که نسبت به کار آفرین و سرمایه گذار در استان کرمان به وجود آمده و به عنوان یک فرهنگ در استان دارد تدوین می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خیلی مهم است در یک استان نمایندگان مجلس، استاندار، بخش خصوصی، دانشگاهیان، رو حانیون و ... برای یک هدف تلاش کنند و نتیجه این همبستگی و رویکرد مشترک سرمایه گذاری های خوبی است که در سه سال و نیم گذشته در استان کرمان انجام شده است.

وی تصریح کرد: وقتی امروز وضعیت نه تنها استان کرمان بلکه کل کشور را نسبت به چهار سال قبل مقایسه کنیم راحت تر می توانیم آینده پیش رو را ترسیم کنیم.

واعظی عنوان کرد: در چهار پنج سال قبل فضای کشور، فضای خاصی بود و اختلاف بین قوا وجود داشت و ذبح شدن اخلاق برای ماندن در قدرت را شاهد بودیم؛ به مسائل مختلف فرهنگی عملا توجه نمی شد و برای اینکه کارها خوب انجام شود، کمتر از نظر کارشناسان و بزرگان برای تصمیم گیری استفاده می شد.

وی تصریح کرد: همه تلاش دولت این بوده که آنچه با مردم وعده کرده محقق کند، اما برخی کارها راحت تر و برخی کارها سخت تر بوده است.

واعظی با اشاره به اینکه برخی کارها راحت تر بوده مانند همبستگی و انسجامی که باید در کشور باشد که محقق شده است بیان داشت: تفاهم و همکاری نزدیکی بین قوای سه گانه، نهادها و نیروهای انتظامی و نظامی کشور به وجود آمده است.

واعظی تاکید کرد: رئیس جمهور در ابتدای سال جاری طی نامه ای از مقام معظم رهبری برای انتخاب شعار سال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تشکر کردند و این شعار به یکی از اولویت های دولت تبدیل شده است.

تمام شاخص های کشور تغییر کرده است

وی ادامه داد: مشکل بزرگی به عنوان تحریم برداشته و برجام ساماندهی شد، همه اینها را به نیتی انجام دادیم که بتوانیم وضعیت معیشتی مردم، اشتغال و رفاه افزایش پیدا کند وگرنه فقط برای روابط خارجی معنی ندارد.

واعظی با اشاره به اینکه سال گذشته اولین سالی بود که بدون تحریم کار کردیم، بیان کرد: تمام شاخص های کشور تغییر یافته، تورم یک رقمی شده و بر اساس گزارش ها رشد اقتصادی ما از منفی ۶.۸ درصد به 7 تا 10 درصد افزایش یافته است.

واعظی با اشاره به اینکه امنیت موجود در کشور نتیجه همکاری همگان؛ دولت و ملت است، عنوان کرد: اختلافات در کشور اکنون به حداقل رسیده و نیاز است که بیش از این برای رفاه مردم کار شود.

وی افزود: دولت نتوانسته هنوز همه هدفگذاری هایش را محقق کند اما ما این امید را داریم و همه شاخص های اقتصادی این را به ما می گوید که آینده خوبی در پیش داریم.

اخلاق در انتخابات ذبح نشود

وی با اشاره به اینکه مهم نیست در انتخابات چه کسی پیروز می شود مهم این این است که در انتخابات اخلاق ذبح نشود، افزود: هر انتخاباتی در کشور انجام می شود، باید ملت و نظام ما یک گام پیش برود.

واعظی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری نشان دهنده اقتدار ایران است، تصریح کرد: برگزاری انتخابات قانونمند بدون شک وحدت و انسجام داخلی و اقتدار کشور در خارج از مرزها را به دنبال خواهد داشت.

وی عنوان کرد: استان کرمان از نظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اهمیت بسیاری دارد و باید سرمایه گذاری زیادی در حوزه آی سی تی در این استان صورت بگیرد.

۱۶۷۰ روستای استان کرمان از اینترنت بهره مند می شوند

وزیر ارتباطلات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند استان کرمان هشت و نیم برابر شده و شبکه انتقال با سابقه 40 ساله در کشور طی سه سال گذشته در استان ۴.۳ برابر و مشترکین اینترنت استان پنج برابر شده است.

واعظی با اشاره به اینکه هزار و 670 روستای دیگر در استان وضعیت آماده ای برای افتتاح اینترنت دارند و طی دو هفته آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند، عنوان کرد: 700 کیلومتر بین شهرهای مختلف استان فیبر نوری کشیده شده و 480 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم و تا پایان این دولت 170 میلیارد تومان دیگر نیز سرمایه گذاری می کنیم.

وی بیان داشت: یکی از اهداف سرمایه گذاری در این بخش علاوه بر رفع نیازمندی های مردم این است که بتوانیم ایجاد شغل کنیم و کار امروز ما یک شروع است.

واعظی گفت: امیدواریم بتوانیم طی یک سال، سه هزار شغل با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی در بخش های مختلف ایجاد کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج