حسن قشقاوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در تبریز با اشاره به اینکه ایران با جمهوری آذربایجان لغو روادید دارد، افزود: امیدواریم همان احترامی که ما به اتباع آذری گذاشته ایم همین احترام را جمهوری آذربایجان به اتباع ما بگذارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن قشقاوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در تبریز با اشاره به اینکه ایران با جمهوری آذربایجان لغو روادید دارد، افزود: امیدواریم همان احترامی که ما به اتباع آذری گذاشته ایم همین احترام را جمهوری آذربایجان به اتباع ما بگذارد.
وی ادامه داد: افکار عمومی ما از جمهوری آذربایجان تقاضای لغو ویزا را دارد که این احترام به مردم ماست و غیر از این با تعارفات کاری انجام نمی شود.
قشقاوی خاطرنشان کرد: با کشورهای ارمنستان، گرجستان و ترکیه لغو ویزا انجام گرفته و انتظار داریم که با توجه به روابط برادرانه و دوستانه با جمهوری آذربایجان تسهیلات ویزایی برای ایرانیان ایجاد شود.
وی در خصوص برخی برخوردهای ناشایست با اتباع ایرانی در مرز ترکیه اظهار کرد: باعث تاسف است که برخی از ماموران ترکیه که مطئنیم اراده ای از سوی دولت ترکیه در آن وجود ندارد با اتباع ایرانی برخورد ناشایست داشته اند.
معاون وزیر امور خارجه گفت: طبق پیگیری های انجام شده اعلام شد که با مامور خاطی برخورد شده است.
وی ادامه داد: اکنون نیز یکی از خانواده هایی که در مرز ترکیه مورد تعرض قرار گرفته اند نامه ای را به من ارائه دادند که این موضوع از طریق وزارت مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج