فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: از مجموع ناکامی ها و ضرباتی که آمریکا در منطقه با آن مواجهه شده، بخش اعظم آن به اذعان خود آمریکایی ها از ناحیه نیروی دریایی سپاه واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از نیروی دریایی سپاه، دریادار علی فدوی در دیدار عمومی جمعی از فرماندهان و رزمندگان ستاد نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نمازخانه امام خامنه ای(مدظله العالی) بندرعباس برگزار شد. ضمن تبریک سال نو، اظهار امیدواری کرد که با تلاش و اهتمام و جدیت، در سال 1396 در همه ابعاد نسبت به گذشته رشد و جهش داشته و بر همین اساس، غیر قابل مقایسه با سال قبل از آن باشیم.

سردار فدوی خاطر نشان کرد: که این رشد و جهش هم باید در ابعاد تدارک و تمهیدات رزمی و دفاعی و مأموریت های ذاتی پاسداری به ویژه برای ما در جغرافیای مأموریتی در دریا حاصل شود و هم در خودسازی و بازسازی معنوی و پاسداری از خود اتفاق بیفتد.

علی فدوی نیروی دریایی سپاه را از جمله مجموعه هایی توصیف کرد که مشمول عنایات خاصه خداوندی است و به عنوان شاهد مثال این عنایت، تصریح کرد: این که از مجموع ناکامی ها و ضرباتی که رأس استکبار یعنی آمریکا در منطقه با آن مواجهه شده، بخش اعظم آن به اذعان خود آمریکایی ها از ناحیه نیروی دریایی سپاه واقع شده است، یک موهبت و عنایت است.

وی افزود: این که ما توفیق داشته باشیم در تحت لوای جبهه انقلاب اسلامی، رو در رو و بعضا بی واسطه در برابر مظهر عینی استکبار جهانی یعنی آمریکا بایستیم و بسیاری از دسیسه های پلید او را در منطقه نقش بر آب کنیم و ضربات محکمی بر هیمنه او وارد ساخته و بخش تأثیر گذار در ایجاد شکست ها و ناکامی های آمریکا در منطقه باشیم، عنایت بزرگی از ناحیه خدا برای ما است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: ما جرأت و جسارت مقابله با بزرگ ترین مظاهر استکباری قدرت در دنیا را تنها و تنها برخاسته از پیوندی می دانیم که با سرچشمه آفرینش یعنی خدا برقرار می شود و کسب آمادگی ها در ابعاد فردی و سازمانی بر پایه همین محور صورت می گیرد.

وی افزود: یکی از مهم ترین عوامل برقراری این پیوند، تحکیم، توسعه و تقویت رابطه فردی آدم ها با خدا به عنوان پدیدآورنده نظام خلقت و ترسیم کننده فلسفه وجودی آن است.

سردار فدوی با استناد به مضمون رهنمودی از بنیانگذار انقلاب اسلامی که پاسداری را نه یک شغل که یک رسالت و تکلیف معرفی می کند، گفت: تکالیف پاسداری آن قدر با مخاطرات آمیخته است که نمی توان آن را با سایر مشاغل مقایسه کرد.

وی افزود: یک پاسدار هر لحظه و هر آن باید برای انجام سخت ترین و پرخطرترین مأموریت ها که با جان او سر و کار دارد، آماده باشد و هیچ بهای مادی نمی تواند ما به ازای جان آدمی باشد و جایگزینی برای آن باشد.

علی فدوی با طرح این پرسش که آیا شما حاضرید برای حقوق مثلا دو سه میلیونی، جان خود را بگذارید، گفت: کسی که به عنوان شغل بخواهد به حریم پاسداری وارد شود، راه را به اشتباه آمده است چرا که در این راه هر لحظه باید برای جانشفانی و اجرای خطیرترین مأموریت ها آماده بود.

وی افزود: ماهیت تکلیف در پاسداری و یا معادل قرار دادن آن با شغل کاملا متفاوت است چرا که در نگاه اول قراردادی بین بنده و خود خدا است و در نگاه دوم قرار داد یک فرد با فرد و مجموعه حقیقی و یا حقوقی دیگری است و در مسیری که هر لحظه امکان کشته شدن وجود دارد، فردی که جان خود را از دست می دهد بر همین مبنا ممکن است در زمره شهید و مجاهد در راه خدا محسوب شود و یا به عنوان کشته راه دو تا سه میلیون حقوق به شمار آید.

سردار فدوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: پاسداری می تواند از نهضت حضرت امام (ره) وانقلاب پاسداری کند که شاخصه های پاسداری را دارا باشد که از جمله اصلی ترین شاخصه های پاسداری باورهای اعتقادی، دینی و معنوی است. وی افزود: آن چه که در مقوله پاسداری بسیار حائز اهمیت است این که ابتدا باید پاسدار خودمان باشیم؛ پاسدار باید خلوت و تفکر داشته باشد و خود را همواره مورد محاسبه و ارزیابی قرار دهد.

فدوی گفت: انسانها حیات درونی دارند و خود این حیات درونی می تواند منتج به دو نتیجه متفاوت و متضاد شود که یکی از آنها به حیات طیبه و دیگری به شجره و حیات خبیثه منتهی شود؛ ما باید مواظب و پاسدار خودمان باشیم، زیرا اگر نتوانیم به خوبی از خودمان پاسداری کنیم، نمی توانیم از انقلاب اسلامی به خوبی پاسداری کنیم.

سردار فدوی با اشاره به اهمیت مراقبه و دوری از گناه و بدی، گفت: آنهایی که گناه می کنند و به آن عادت دارند، دو چیز را از زندگی خود پاک کرده اند؛ اول خدا را و دیگری حساب و کتاب روز قیامت را.

وی افزود: ریشه همه سرکشی ها، معصیت ها، طغیان ها و فسادها در زمین، منشأ دنیوی و مادی دارد و الا بدی و فساد کردن که در قاموس خدا و بندگی خدا راه ندارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان اظهار امیدواری کرد که همه کسانی که رسما و عملا در هر نقطه از عالم بر پایه رسالت انبیاء و اولیای الهی احساس تکلیف و مسئولیت می کنند و بر همان پایه رفتار می کنند با تقویت پاسداری از خود، بتوانند پاسدار شایسته تری برای تحقق اهداف انقلاب جهانی انبیاء و عاملی تأثیرگذار در مقابله با مظاهر گوناگون فساد و استکبار و بدی در دنیا باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج