عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اعتدال همان اندازه مبهم بود که اصلاحات مبهم بود، اعتدال را نه کسی فهمید و نه کسی باور کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامعلی حدادعادل پیش از ظهر امروز در دومین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: درباره هیچ امری به اندازه ولایت سفارش نشده است و شما برای این امر مهم امروز درکنار مرقد امام راحل گرد هم آمده‌اید.

وی افزود: باید از خود سؤال کنیم در کجای تاریخ انقلاب قرار داریم و مختصات کنونی انقلاب چیست. شکی نیست ما وارث مهمترین انقلاب قرن هستیم. انقلاب اسلامی نوید و امید به مسلمانان جهان داد.

حدادعادل ادامه داد: در 20 سال پایانی قرن بیستم انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و اسلام را به عنوان یک قدرت سیاسی در دنیا مطرح کرد؛ این انقلاب از روز اول زیر فشار توطئه‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: جنگ تحمیلی اولین فشاری بود که به ما وارد کردند، اما ایستادگی در برابر دشمنان نشانه‌ای بر دوام این انقلاب بوده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دیروز رهبریِ امام (ره) را داشتیم و امروز رهبریِ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را داریم.

وی با بیان اینکه دستاورد دیگر انقلاب اسلامی ما استقلال است، گفت: امروز برای ایران در تهران تصمیم‌گیری می‌شود، نه در واشنگتن و لندن، امروز، در منطقه ما دشمنان نمی‌توانند با اراده خود تصمیم بگیرند؛ این نشانه عظمت ماست.

حدادعادل، جوانانِ پاکِ آماده خدمت را نعمت دیگر این انقلاب دانست و افزود: اینها سرمایه‌های ما هستند. انقلاب اسلامی برای ملت‌های جهان الگو شده که دیگر به روش‌های چریکی توجه نکرده و به فطرت الهی مردم تکیه کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: امروز دشمنی با انقلاب، سازمان یافته شده، به همان اندازه که ما انقلاب را تثبیت کردیم، دشمن هم طراحی بیشتری کرده است؛ آخرین برنامه آنها تحریم اقتصادی در هر زمینه‌ای و تخریب مبانی فرهنگی و مذهبی است.

وی گفت: تحریم اقتصادی متوجه همه جامعه و مفاسد اقتصادی نسل جوان را نشانه گرفته است؛ دشمن از همه امکانات مجازی برای این دو هدف استفاده می‌کند.

حدادعادل تصریح کرد: آنها حساب کردند که نسل امروز قبل از انقلاب را ندیده و می‌خواهند به آن فشار بیاورند تا همه مشکلات را به گردن انقلاب بیندازند. آنها هزینه می‌کنند و صورتحساب آن را برای انقلاب می‌فرستند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: جبهه مردمی برای این به وجود آمده که با اطاعت از رهبری و نوآوری در رفتار سیاسی به وظیفه خود عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهمترین مقاطع پیش رو است، افزود: ما بر سر قدرت دعوا نمی‌کنیم؛ دوست داشتیم همین دولت موفق شود، امروز هم هرجا که بتوانیم به اداره کشور کمک کنیم این کار را می‌کنیم.

حداد عادل با بیان اینکه جبهه مردمی با انگیزه قدرت به وجود نیامده است، تصریح کرد: امروز، روز تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشت، نقد و تصمیم گرفتن است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات دولت در چند زمینه است، تصریح کرد: چهار سال پیش رئیس‌جمهور کنونی امکان پیروزی نمی‌داد، یکباره شرایط خاصی ایجاد شد، ائتلافی که ایجاد کردیم به دلیل اشتباه امثال من به نتیجه نرسید و پیروزی غیرمنتظره‌ای تحقق یافت.

وی ادامه داد: وقتی آقای روحانی پیروز شد کسانی که 8 سال در کنار بودند و اصلاً کاندیدای آنها آقای روحانی نبود، برای تصاحب سمت‌ها و پست‌ها هجوم آوردند، گویی عده‌ای گرسنه، سفره‌ای چیده شده را دیدند و با عجله یگدیگر را صدا کردند و بنا شد هیچ‌کس بیکار نماند.

حداد عادل گفت: این تشنگی و شیفتگی برای قدرت، نتیجه‌اش حقوق‌های نجومی و اوضاع صندوق فرهنگیان شد؛ این حاصل تقسیم کردن پست‌ها بود، چه اسم آن اختلاس و چه معوقه باشد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این دولت با شعار «اعتدال» کار خود را شروع کرد، اعتدال همان اندازه مبهم بود که اصلاحات مبهم بود، اعتدال را نه کسی فهمید و نه کسی باور کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج