رئیس جمهور گفت: سال گذشته 100 هزار شغل در حوزه ICT در کشور به‌وجود آمد و امسال پیش‌بینی می‌شود که 130 هزار شغل در این حوزه برای جوانان ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در مراسم بهره‌برداری از 5 طرح بخش آب در کردستان که به صورت ویدئوکنفرانس در کارخانه پتروشیمی کردستان برگزار شد، با اشاره به پروژه‌های مربوط به وزارت نیرو اظهار داشت: در سال گذشته حدود 900 میلیارد تومان در استان کردستان هزینه شده و امسال نیز اعتباری بالغ بر 800 میلیارد تومان در این زمینه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در استان کردستان هرکسی که بخواهد کار کشاورزی و صنعتی انجام بدهد از لحاظ آب و برق مشکلی نخواهد داشت و این موضوع خبر مهم و خوشحال‌کننده‌ای برای مردم ایران و کردستان است.

رئیس جمهور تصریح کرد: نکته مهمی که در استان کردستان وجود دارد این است که هیچ مشکلی در تأمین آب برای اجرای پروژه‌های مختلف در زمینه صنعتی و کشاورزی وجود ندارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند از این امتیاز مهم به منظور اشتغال و کارآفرینی در سطح استان استفاده کنند.

امنیت در کردستان حاکم است

وی با اشاره به وجود صفا، صمیمیت، امنیت، وحدت و همدلی مثال‌زدنی که امروز در کردستان حاکم است، گفت: امنیت خوب استان کردستان در کنار ظرفیت‌های طبیعی به لحاظ آب و برق، بستر مهمی برای فعالیت سرمایه‌گذاران و پیشرفت و توسعه شتابان این استان است.

روحانی با اشاره به پروژه‌های مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: در گذشته اینترنت به عنوان کالای لوکس تلقی می‌شد و برخی وجود آن را ضروری نمی‌دانستند اما امروزه شاهد ورود اینترنت نسل 3 و 4 و پهنای باند حتی به روستاهای کشور هستیم.

ایجاد 130 هزار شغل در حوزه "آی. سی. تی" کشور

وی اظهار کرد: در دنیای امروز اطلاعات، دانش، علم، اقتصاد، رفاه و حتی اشتغال مردم به اینترنت وابسته است و بخشی از اشتغال جوانان می‌تواند از طریق فناوری اطلاعات تأمین شود.

رئیس جمهور گفت: سال گذشته 100 هزار شغل در حوزه ICT در کشور به‌وجود آمد و امسال پیش‌بینی می‌شود که 130 هزار شغل در این حوزه برای جوانان ایجاد شود.

رشد 46 درصدی تولید محصولات کشاورزی و دامی در کردستان

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های مربوط به بخش کشاورزی در استان کردستان گفت: رشد 46 درصدی تولید محصولات کشاورزی و دامی در کردستان نشان‌دهنده مسیر پیشرفت کشور در بخش کشاورزی است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: معتقدیم که نباید سطح زمین‌های کشاورزی را بیش از حد توسعه داد، بلکه باید میزان برداشت محصول از همین مقدار اراضی کشاورزی را با اصلاح بذر و بهره‌وری درست از منابع آبی، افزایش داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج