مشهد-تولیت آستان قدس رضوی گفت: تا زمانی که تولید ملی قدرت نیابد، اقتصاد مقاومتی نیز شکل نخواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از «نمایشگاه مهر درخشان 2» در جمع خبرنگاران اظهارکرد: نامگذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» تنها یک شعار برای نقش بستن بر روی تابلوها و پرچم‌ها نیست و این نام نقشه راهی است که تمام مردم و مسئولان باید در تمام لایه‌های زندگی و تصمیم گیری بر اساس آن عمل کنند.

وی افزود: سخن گفتن از اقتصاد مقاومتی بدون توجه به تولید ملی و مبارزه با قاچاق کالا، راه به جایی نخواهد برد و تا زمانی که تولید ملی قدرت نیابد، اقتصاد مقاومتی نیز شکل نخواهد گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارکرد: تولیدکنندگان باید با تولید محصولات باکیفیت در جهت توسعه و رونق اقتصاد کشور گام بردارند و با ایجاد فضای رقابتی در میان تولید کنندگان داخلی، می توان تولید کالایی با کیفیت بالا کرد، تا مردم دیگر رغبتی برای خرید کالاهای خارجی نداشته باشند.

رئیسی تاکید کرد: قاچاق کالا به عنوان یک ضد ارزش باید مورد نفرت عمومی باشد، زیرا فلج کننده تولید ملی و ضربه زننده به استقلال کشور است.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد:تولید ملی دست رنج زنان و مردان این مرز بوم است که با خلاقیت، هنر و نوآوری عجین شده و رنگ و بوی فرهنگ ایرانی اسلامی دارد.

وی افزود: آستان قدس رضوی حمایت از تولید ملی و رواج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را برای خود یک رسالت می‌داند .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج