رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:اگر همانند دوران دفاع مقدس به جوانان میدان داده شود و حمایت و پشتیبانی کافی از آنها انجام گیرد این قشر تاثیرگذار، گام‌های مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برمی‌دارند.

به گزارش خبرگزاری موج حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم، با اشاره به شعار سال 1396 (اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال) که توسط مقام معظم رهبری اعلام شد،گفت:همه سازمان‌ها،نهادها،علما و دست‌اندرکاران امر تبلیغ باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال، تمامی ظرفیت‌های موجود را به کار گیرند.در این راستا باید توجه به جوانان به صورت ویژه پیگیری شود،چون همانطور که جوانان در دوران دفاع مقدس با حضور موثر در جبهه‌ها از تمامیت کشور دفاع کردند،اگر از جوانان امروز هم حمایت شود می‌توانند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، کارهای ماندگاری را انجام بدهند. جوانان ما تاکنون در عرصه‌های تولید، علمی،ورزشی و ... کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

وی یادآور شد: وقتی جوانان حزب‌الله لبنان در جنگ‌ 33 روزه و دیگر جنگ‌ها با رژیم صهونیستی پیروز شدند دنیا را به حیرت وادار کردند. این جوانان نحوه دفاع را از جوانان ایران در دوران دفاع مقدس الگو گرفته بودند؛ جوانانی که با وجود حمایت استکبار جهانی از جمله کشورهای مرتجع عرب از صدام، از کشورمان دفاع کردند؛ بنابراین شکی نیست که حمایت از جوانان در عرصه‌های تولید، نتایج بسیار مطلوبی را در پی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام آل هاشم ادامه داد: امروزه جوانان نخبه زیادی داریم که تبدیل ظرفیت‌های بالقوه آنها به بالفعل در بخش تولید ملی و اشتغال نیازمند حمایت دولت است چون تولید ملی نیازمند سرمایه‌گذاری است؛البته در این راستا باید ملت و دولت دست در دست هم گام بردارند.

وی ادامه داد: نتیجه تحقق تولید ملی،افزایش ظرفیت‌های اشتغال و کاهش بیکاری مد نظر مقام معظم رهبری است.البته در تحقق این مهم الزامات دیگری را نیز مدنظر قرار بدهیم. به عنوان مثال باید پس‌اندازهای پراکنده مردم را به سمت تولید ملی سوق بدهیم.

حجت‌الاسلام آل هاشم اظهار کرد:وقتی تولید ملی رونق پیدا کند دیگر کسی به دنبال برندهای خارجی نخواهد رفت چون کالاهای باکیفیت داخلی جوابگوی سلایق مختلف خواهد بود و یکی از نتایج این مهم نیز، صرفه‌جویی ارزی خواهد بود.

وی در پایان گفت: نیروهای مسلح نیز براساس وظایف محوله و سلسله مراتب موجود و طبق معمول گذشته، در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری تمام تلاش خودشان را به کارخواهند گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج