مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 14 پروژه خراسان جنوبی با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۴ پروژه عمرانی اظهارکرد: امیدواریم سال جدید به برکت حضرت صدیقه طاهره (س)  سال بسیار خوبی برای ملت ایران باشد و همواره شاهد سربلندی های جدید برای ملت ایران باشیم.

وی تصریح کرد: آمار افتخار آمیزی از پروژه‌های گازرسانی به روستاها اعلام شد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۹ هزار روستا از ردیف بودجه اعتبارات عمومی کشور گازرسانی استفاده شده است، بیان کرد: این پروژه‌ها از صرفه جویی فرآورده‌های نفتی استفاده شده است.

رئیس جمهور اظهارکرد: خوشبختانه در این دولت نگذاشتیم در شرایط سخت زمستان امسال قطعی گاز داشته باشیم.

 وی بیان داشت: امیدواریم در سال های آینده از نظر تولید، پخش و صادرات گاز در کشور توفیقات بزرگی داشته باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ذخایر نفتی برای کشور خصوصا در استان های مرزی و با هدف صادرات بسیار مهم و حائز اهمیت است، اظهار کرد: افتتاح انبارهای بزرگ با ظرفیت های بالا نظیر انبار نفتی استان خراسان جنوبی قدم بسیار مهمی در اعتماد به مردم و کارآفرینان منطقه و هم چنین مبارزه با قاچاق است.

وی ادامه داد: استفاده از ذخایر نفتی در استان های مرزی مسیر صحیحی برای صادرات فرآورده های نفتی به کشورهای همسایه است.

وی با اذعان به اینکه خراسان جنوبی‌ها به فرهنگ و ادب شهرت دارند، عنوان کرد: مردم این خطه مردمانی بسیار فرهنگ دوست هستند امیدواریم افتتاح مجتمع فرهنگی و هنری فردوس زمینه استفاده از ظرفیت هنرمندان را فراهم کند.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه مسئله آب بسیار مهم است و کارهای بزرگی در مورد آب شرب و صنعتی انجام شده است، تصریح کرد: آماری که در حوزه آبرسانی امروز ارائه شد دلگرم کننده است به نوعی که از ابتدای دولت یازدهم بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ روستا در سطح کشور آبرسانی شده است.

وی با بیان اینکه تأمین آب شرب برای نگهداشت جمعیت، رونق کشاورزی و آبادانی روستاها بسیار مهم است، عنوان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای تأمین آب شرب روستاها انجام خواهد داد.

حجت الاسلام روحانی گفت: در فرصتی گزارش عملکرد خوبی از آبرسانی در روستاهای کشور به مردم ارائه خواهم کرد.

رئیس جمهور به ورزشگاه ۱۵ هزار نفری غدیر اشاره کرد و افزود: امیدواریم این ورزشگاه موجب شادی و نشاط جوانان و سلامت جامعه شود.

وی بیان کرد: رشد ورزش و افتخارات ملی و قهرمانی اهمیت ویژه برای ما دارد.

رئیس جمهور بیان داشت: در صورت مشخص شدن فاینانس قول می‌دهیم برای این پروژه از محل صندوق توسعه ملی اعتبار تأمین کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج