حرم مطهر رضوی مملو از سیل عاشقان ولایتی است که در انتظار تجدید میثاق با ولی امر مسلمین جهان لحظه شماری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، انتظار خیلی از اوقات شیرین و دوست داشتنی است، اصلاً آدم به همین منتظر بودن ها دلش خوش است؛ وقتی که منتظر عزیزی باشی که درب خانه‌ات را بزند و آرام آرام طول حیاط را گام بردارد و برای رسیدن به لحظه دیدار فاصله‌ها را بشکافد، تازه میفهمی این انتظار ارزش آن را دارد که مدت‌ها منتظر بمانی در حسرت معاشرت با یار تا به دیدن عکسش روی دیوار اکتفا کنی.

مردم مشهد و خیل عظیم زائران بارگاه ملکوتی امام مهربانی‌ها نیز امروز منتظرند. آن‌ها نتیجه یک سال صبر خود را می‌خواهند برداشت کنند و با دیدن یار دیرین خود ره توشه سال آتی را به خانه‌هایشان ببرند. نمی‌دانم چرا به امروز که می‌رسد لحظه‌ها آنقدر دیر سپری می‌شود. انگار ثانیه‌ها و دقایق نیز این را می‌فهمند که باید در لحظه وصال امروز کمی بازارگرمی کنند. آن ها نیز می‌دانند که دقایق و ساعات پیش رو، لحظات ارزشمندی است و برای همین با خساست بیشتری قدم از قدم برمی دارند.

چند ساعتی هنوز به سخنرانی آقا و مقتدایمان باقی مانده و همین دقایق فرصت خوبی است تا به جمع لشکر عظیم مشتاقانی برویم که از دور و نزدیک آمده‌اند تا در جوار امام رئوف(ع)، گوش به بیانات درافشان ولی امر مسلمین جهان فرا دهند و در تبیین فرمایشات ایشان در خصوص شعار سال گام به گام با ایشان در راه پر از خطر و سنگلاخ پیش رو قدم بردارند.

امروز نیز مانند هر سال سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب قرار است راس ساعت 15 در محل رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شود و به همین دلیل است که صحن و سرای آقا امام هشتم(ع) امروز شور و حالی وصف ناشدنی دارد.

*روز وصال رسید

محمود ابراهیم آبادی از شهروندان مشهدی و از همسایگان امام رضا(ع) است. او به رسم هرساله حوالی این دقایق و ساعات، پشت درب‌های چوبی رواق امام قرار می‌گیرد تا پشت سر هزاران نفر دیگر که در صف به انتظار ایستاده‌اند، بتواند در نخستین صفوف ملاقات با دلدار جایی برای خود پیدا کند. او شوق دیدار با رهبری را اشتیاقی وصف ناشدنی می‌داند و می‌گوید: هرساله برای دیدار با حضرت آقا و شنیدن بیانات گوهربار ایشان به حرم می‌آیم، هم از نزدیک روی ماه ایشان را ببینم و هم بتوانم رو در رو هر آن چه دغدغه این بزرگوار است را درک کنم.

او ادامه می‌دهد: شنیدن صدای مقام معظم رهبری پشت تلویزیون یک چیز است و دیدار حضوری ایشان یک چیز؛ اصلا روز اول فروردین در حرم مطهر رضوی حال و هوایی ویژه دارد که زبانم از بیان آن قاصر است.

*هنوز باورش برایم سخت است

اسماعیل کلات بیگی که از استان مرکزی راهی ولایت عشق شده است نیز یکی از همان کسانی است که تا به حال چند بار توانسته این لحظه عاشقانه را در حرم مطهر رضوی درک کند. او نیز هرچند سال یکبار می‌آید تا بیعت مجدد خود با ولایت را در صحن و سرای نورانی حضرت ثامن الحجج(ع) با آقا ببندد.

او می‌گوید: صحبت‌های رهبری در اول سال آن هم در حرم امام رضا(ع)، برنامه یک سال آینده را برای آدم مشخص می‌کند. دیگر به راحتی می‌توان فهمید که باید در سال پیش‌رو چه کارهایی را انجام دهی و چه کارهایی را انجام ندهی.

کلات بیگی ادامه می‌دهد: یادم می‌آید یک سال که برای لحظه تحویل سال به حرم امام رضا(ع) آمده بودم، نتوانستم به موقع برای سخنرانی حضرت آقا حضور پیدا کنم و پشت درهای رواق ماندم. از آن سال تاکنون با خود عهد بستم که دیگر چنین اتفاقی نیافتد و به خاطر همین موضوع، سال‌هایی که مثل همین موقع‌ها در مشهدم، از صبح زود به اینجا می‌آیم تا این فرصت بی‌بدیل از بین نرود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج