نماینده مردم اصفهان در مجلس در تذکری نسبت به اقدام لازم درباره پروژه قطار سریع السیر اصفهان - تهران و همچنین اجرای توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان اقدام جدی کند.

به گزارش خبرگزاری موج، ناهید تاج الدین در تذکر شفاهی امروز خود به وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه ملی قطار سریع السیر اصفهان – تهران که از سال 85 آغاز شده، بهره‌برداری هر چه سریعتر این پروژه می‌تواند در زمینه کاهش هزینه حمل و نقل، حوادث جاده‌ای، حفظ جان مردم و بهبود بهره‌وری اقتصادی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود: علی رغم تلاش‌های صورت گرفته به سبب مشکلاتی چون، روند بسیار کند گشایش خطوط اعتباری جهت فعالیت سرمایه گذاری و عدم جانمایی ایستگاه‌ها در سه استان اصفهان، قم و تهران و همچنین عدم عقد قرارداد ریل گذاری و خرید واگن پیشرفت مطلوبی نداشته که با توجه به اهمیت این پروژه ملی ضرورت دارد وزارت راه در رفع مشکلات و موانع پیش رو اقدام جدی کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس همچنین در تذکر دیگری به وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه فرودگاه بین‌المللی  شهید بهشتی اصفهان به عنوان فرودگاه معین فرودگاه‌های امام خمینی(ره) و مهرآباد تهران که طی سفر رئیس جمهور به کشور فرانسه و انعقاد تفاهمنامه با شرکت فرانسوی وینسی در دستور کار دولت قرار گرفته، ماه هاست، به دلیل عدم واگذاری اراضی مورد نیاز فرودگاه و فراهم نشدن مقدمات متوقف شده و اگر اقدام عاجلی صورت نگیرد، تفاهمنامه مذکور کان لم یکن تلقی شده و خسارت مالی زیادی را به دولت خواهد داشت.

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به برنامه دولت تدبیر و امید و رعایت استاندارد حمل و نقل هوایی شایسته است وزارت راه نسبت به انجام تمهیدات اقدام کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج