رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مطالبات کارگران شرکت زغال‌سنگ حداکثر تا 20 اسفند پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا پورابراهیمی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و مسئولان استانی شرکت‌های ذغال‌سنگ کشور برگزار شد، شرکت ذوب‌آهن مکلف به پرداخت تعهدات خود و نیز افزایش قیمت زغال از ابتدای سال 95 شد.

وی با اشاره به جلسه چندماه گذشته مسئولان زغال‌سنگ کشور در کمیسیون اقتصادی افزود: شرکت ذوب‌آهن اصفهان مکلف است افزایش قیمت زغال را براساس مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعمال کند.

پورابراهیمی به نامه اخیر وزارت صنعت معدت و تجارت به شرکت ذوب‌آهن اشاره کرد و ادامه داد: براساس این نامه از ابتدای سال 95 قیمت هر تن ذغال‌سنگ از 360 هزار تومان به 450 هزار تومان افزایش خواهد یافت و شرکت ذوب‌آهن مکلف است طی چند روز آینده قرارداد خود را با شرکت‌های ذغال‌سنگ کشور اجرائی و عملیاتی کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در ادامه به وضعیت معوقات حقوق و دستمزد کارگران شرکت‌های ذغال‌سنگ اشاره کرد و گفت: متوسط حقوق کارگران علی‌رغم سختی کار فراوان در این شرکت‌ها حدود یک میلیون تومان است و سه ماه پرداخت نشده و این برای ما قابل قبول نخواهد بود.

وی با اشاره به برقراری ارتباط تلفنی با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه، گفت: دکتر ربیعی موافقت کرد که حداکثر ظرف یک هفته آینده مطالبات شرکت‌های ذغالی از ذوب‌آهن پرداخت شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: در صورتی که اقدامات لازم توسط شرکت ذوب‌آهن اصفهان که سهامدار عمده و اصلی آن وزارت رفاه و تامین اجتماعی می‌باشد، انجام نشود، سوال از وزیر مربوطه به دلیل عدم پرداخت تعهدات این شرکت در هفته آینده به هیئت رییسه ارائه خواهم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج