اهواز معاون رئیس جمهور گفت: قاطعانه وعده می دهم تا آخرین ریالی که برای انجام بیابان زدایی در 41 هزار هکتار خوزستان نیاز به اعتبار باشد، تأمین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباقر نوبخت شامگاه سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان اظهار کرد: اعلام تأمین منابع مالی لازم برای سه طرح بزرگ آب و فاضلاب، مقابله و جلوگیری از آسیب های ناشی از ریزگردها و همچنین تکمیل طرح 550 هزار هکتار اراضی این استان از جمله اهداف سفر به خوزستان است.

وی با اشاره به اینکه هر کدام از ما مسئولیتی برای خدمت به کشور و از جمله خوزستان داریم، افزود: از همین مقدار اندکی که اعتبار در بودجه عمومی داریم نیز به مناطقی مثل خوزستان توجه ویژه ای خواهیم داشت.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه خوزستان را فراموش نکرده ایم، تصریح کرد: سه ردیف در اعتبارات تملک و دارایی برای توسعه و عمران خوزستان اختصاص داده ایم؛ اعتبارات ملی عمرانی برای سال جاری، 736 میلیارد تومان بود که خوزستان از نظر مقدار در بین همه استان های کشور رتبه دوم را حائز است. ردیف بعدی ما ردیف های استانی ویژه است که خوزستان با 151 میلیارد تومان در این زمینه سومین جایگاه را در سطح کشور دارد. در آخرین بخش از هفت هزار میلیارد تومان دارایی های تملک، خوزستان در صدر قرار دارد.

نوبخت گلایه کرد: متأسفانه مواقع بروز ریزگردها طوری صحبت می شود که گویی دولت چیزی به اسم خوزستان نمی شناسد و این بی انصافی است. حتی اولین سفر ریاست جمهوری نیز به خوزستان بود و نوع نگاه دولت به این استان تاکنون به خوبی مشهود بوده است.

وی با بیان اینکه خوزستان همه چیز ما است و نمی توان نسبت به مردم و این استان بی تفاوت بود، گفت: رئیس جمهور در اولین سفر استانی خود به خوزستان یک هزار و 600 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص داد که تاکنون درصد اعظمی از آن به استان تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ارتباط با روند اجرایی طرح 550 هزار هکتاری عنوان کرد: طرح 550 هزار هکتاری متعلق به امروز و دیروز نیست ولی از سال 92 که وعده دادیم اجرای آن نیز پیشرفت خوبی دارد. همچنین پس از سفر رئیس جمهور در هفته گذشته، 300 میلیون دلار معادل هزار میلیارد تومان برای طرح 550 هزار هکتار ابلاغ شد.

نوبخت با تأکید بر لزوم مقابله با ریزگردها بیان کرد: به 41 هزار کانون فوق بحران باید هر چه سریعتر رسیدگی کنیم که در کوتاه ترین زمان ممکن در همان روزهای اول 30 میلیارد تومان را پرداخت کردیم.

وی با اشاره به اینکه گرد و غبار تنها برای خوزستانی ها نیست و این خاک بر دل ایرانیان و خدمتگزاران نظام می نشیند، وعده داد: همینجا قاطعانه وعده می دهم تا آخرین ریالی که برای انجام بیابان زدایی در 41 هزار هکتار نیاز به تامین اعتبار باشد، تأمین اعتبار را انجام خواهیم داد.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید کار را از همین امروز و فردا شروع کنیم، گفت: از 20 روز آینده امکان استفاده از 10 هزار میلیارد تومان از 75 هزار میلیارد تومان بودجه برای چهار موضوع آب، فاضلاب، محیط زیست و شبکه ریلی (اولویت های دولت در سال آینده) وجود دارد.

نوبخت ادامه داد: همان 10 هزار میلیارد تومان موضوع آب، فاضلاب و محیط زیست استان خوزستان را به عنوان اولویت خود قرار داده ایم.

وی درخواست کرد: کارهایی که در بدنه فنی کشور در وزارت نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام می دهیم را برای رعایت عدالت آمایشی حتما مورد بازبینی قرار بدهیم تا بیشترین بهره وری و رضایت اجتماعی را همراه آن داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج