معاون اول رئیس جمهوری گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما در طی سالها، میزان تلفات جاده‌ای است و زیبنده کشور ما نیست که از این جهت در رده های بالای جهانی قرار داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری ظهر امروز طی سخنانی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۵۴۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در ۲۱ استان که در سازمان راهداری برگزار شد، با تبریک بهره‌برداری از این سامانه ها اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی مان در طی سالها میزان تلفات جاده‌ای است و اینکه گفته شود از این جهت در رده های بالای جهانی قرار داریم، زیبنده کشور ما نیست، هر چند که به فضل الهی در سالهای اخیر تعداد تلفات مان از ۲۴ هزار نفر به ۱۶ هزار نفر کاهش یافته اما همچنان این تعداد هم زیاد است.

وی افزود: مردم باید بدانند که تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی بیش از اینکه به دیگران آسیب بزند به خودشان آسیب می زند و حضور پلیس هم در جاده های کشور برای تامین امنیت مردم و به سلامت رسیدن شان به مقصد است.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه سامانه های هوشمند می تواند کمک بزرگی به پلیس باشد، گفت: با استفاده از این سامانه ها پلیس می تواند مناطق حادثه خیز را شناسایی کند و متخلفان را نیز بشناسند تا با همراهی وزارت راه بتواند شرایط مناسب تری را در مسیرهای حادثه ساز فراهم کند.

جهانگیری در پایان گفت: یکی از کارهای ما این است که دولت الکترونیک را در همه کشور و در هر جایی که لازم است مستقر کنیم و تلاش کنیم که این سامانه ها در تمام استان های کشور ایجاد شود و همه استانها به سرعت به این سامانه ها بپیوندد و به طور کلی نیز حمل و نقل کشوری را با چنین سامانه ای در بنادر و سایر نقاط راهبری، همراه کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج