کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: با توجه به نیاز ترامپ به حمایت حزب جمهوری‌خواه و ارتباط این حزب با صهیونیست‌ها، قرار دادن واژه اسلامی در کنار تروریسم، نوعی باج‌دهی به لابی صهیونیست است.

محمد قاسمی در خصوص سیاست‌های ترامپ برای ایجاد ارتباط میان مسلمانان و تروریسم به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: با توجه به پیشینه ترامپ و دغدغه او برای سامان دادن به اقتصاد داخلی به نظر نمی‌رسد تاکید رئیس‌جمهور جدید بر خطرات تروریسم «اسلامی» نگرانی ذهنی او باشد. اما شاهد هستیم که در اولین سخنرانی ریاست جمهوری‌اش، واژه اسلامی را در کنار تروریسم قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: ترامپ تا پیش از ورود به کاخ سفید حتی جمهوری اسلامی ایران را تنها کشوری نامید که در برابر داعش مبارزه می‌کند اما پس از آغاز به کارش به عنوان رئیس‌جمهور این رویکرد تغییر کرد. این مساله به دلیل نیازی است که ترامپ به حزب جمهوری‌خواه دارد.

کارشناس مسائل بین‌الملل خاطر نشان کرد: مواضع جمهوری خواهان و رابطه آن‌ها با صهیونیست‌ها، باعث شد تا ترامپ درصدد جلب نظر آن‌ها در حوزه خارجی برآید. از این رو به‌کرات می‌بینیم که کاخ سفید تروریسم اسلامی را تبلیغ می‌کند.

قاسمی اظهار داشت: ممنوعیت اجازه ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا و قرار دادن نام ایران در این فهرست نیز در این راستا قابل تحلیل شد.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج