نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای وزارت نفت را به اختصاص اعتبار زیرساخت های روستایی مکلف کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نوبت بعدازظهر نشست علنی امروز مجلس در تصویب بند الحاقی 1 تبصره یک قانون لایحه بودجه 96 با دراختیار قرار دادن اعتبار به بنیاد مسکن توسط  وزارت نفت برای اعتبار زیرساخت های روستایی موافقت کردند.

براساس این گزارش در اجرای تبصره الف ماده 6 قانون تنظیم مقررات مالی دولت برخی از مقررات مالی دولت در وزارت نفت مکلف است اعتبار مورد نیاز برای زیرساخت ها را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهد.

به گزارش موج، در بند الحاقی 1- آمده است: به منظور اجرائی نمودن سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، وزارت نفت موظف است در صورت افزایش تولید گاز به یک هزار میلیون متر مکعب در روز، با استفاده از امکانات و توانایی بخش خصوصی نسبت به صادرات گاز به کشورهای همسایه و اروپا که در حال حاضر قرارداد خرید گاز از جمهوری اسلامی ایران ندارند، اقدام نماید. درآمد حاصله به حساب شرکت دولتی تابعه این وزارت نزد خزانه‌داری کل واریز و بخشی از آن تا سقف دو هزار میلیارد (2.000.000.000.000) ریال صرف گازرسانی به روستاها و مناطق محروم می‌شود.

نمایندگان با بررسی این الحاقی ، وزارت نفت را به اختصا اعتبار برای زیرساخت های روستایی و در اختیار بنیاد مسکن قرار دادن این بودجه، ملکف کردند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج