54 نماینده در تذکری به چند وزیر از جمله وزیر کشور خواستار تسریع در بستن مرزهای غیرمجاز آبی و خاکی برای جلوگیری از واردات اسلحه و مشروبات الکلی شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، نمایندگان در تذکرات کتبی خواستار بستن مرزهای غیرمجاز شدند تا به واسطه آن از ورود اسلحه، مهمات و مشروبات الکلی به کشور جلوگیری شود.

نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان تهران به اتفاق 52 نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزرای کشور، امور خارجه، اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خواستار تسریع در کنترل و بستن مرزهای غیرمجاز آبی، خاکی برای جلوگیری از واردات اسلحه و مهمات و مشروبات الکلی و جلوگیری از تردد اعضای احزاب منحله و تروریست‌ها شدند.

** ستاد بحران برای بازدید از خرابی سیل به بوشهر سفر کند

سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به سیل بوشهر خاطرنشان کرد: سیل اخیر بوشهر در سه روز خسارت سنگینی را به استان وارد کرده و باعث آسیب های بسیاری در زمینه زیرساخت های مواصلاتی روستاها و شهرها و همچنین دام های عشایر شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه خسارت ها در حالی وارد شده که کشاورزان مستضعف همه دارایی خود را در این سیل از دست داده اند.

شهریاری با تذکری به وزارت نیرو و وزارت کشور اظهار کرد: هر چه زودتر ستاد مدیریت بحران به بوشهر سفر و از نزدیک خرابی های آن را بازدید کند.

** ضعف مدیریت موجب ترغیب به قاچاق شد

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین هم در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرد: ضعف مدیریت، رفتار غیرقانونی، بی‌تعهدی و عدم پاسخگویی در سازمان استاندارد، عامل بی‌اعتمادی و ترغیب واردکنندگان گرایش به شیوه قاچاق شده است.

** چاره اندیشی درمورد موسسات کاسپین، فرشتگان و ثامن الحجج

بشیر خالقی، صدیف بدری، رضا کریمی، سیدمرتضی خاتمی، رضا علیزاده، احمد بیگدلی،همایون هاشمی، محمدحسین فرهنگی، سیدحمایت میرزاده، حیدرعلی عابدی، محمدرضا منصوری و محمدحسین قربانی در تذکری به وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کردند که در مورد بانک کاسپین، فرشتگان و ثامن‌الحجج که با استناد به بانک مرکزی مجوز دریافت کردند، چاره‌اندیشی کنید.

شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده مردم سیرجان در تذکری به وزرای نیرو و تعاون و کار و رفاه اجتماعی خواستار اعزام هیأتی برای رسیدگی به وضعیت نابسامان جهت پوشش خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد که بر اثر سیل اخیر مراکز مسکونی آنها تخریب شده و آنها را دچار مشکل کرده شد.

ابوالفضل حسن‌بیگی نماینده مردم دامغان در تذکری به هیأت رئیسه مجلس خواستار رسیدگی به امور کارکنان و تجمیع بیمه و صندوق بازنشستگی، کارکنان مجلس شد. در این تذکر آمده است متأسفانه عده‌ای پاداش پایان خدمت و بازنشستگی آنان حدود 70میلیون تومان است.

جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد که علت صدور مجوز برای موسسات مالی برای کاسپین و ثامن‌الحجج از سوی بانک مرکزی و عدم نظارت بر توانمندی مالی آنها چیست؟ این مجوز موجب اعتماد عمومی و در نتیجه از دست رفتن تمام دارایی جمع کثیری از هموطنان به ویژه در شروع سال نو شده و در پایان خواستار تسریع به انجام اقدامات لازم برای بازگرداندن اموال مال‌باختگان شد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج