جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز ارکان منافع و اهداف راهبردی دشمن تحت تسلط و سیطره انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در آیین افتتاحیه پانزدهمین همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه (میقات) با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) از علما و روحانیون به عنوان پرچمداران فضیلت جامعه یاد کرد و با بیان اینکه دامنه‌های تأثیر انقلاب اسلامی فراتر از تصور و ادراک ما است اظهار داشت: این حقیقت که انقلاب اسلامی احیای مجدد اسلام در عصر ظهور است هنوز آنطور که باید درک نشده است.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی فرآیندی بود که اسلام را به عرصه حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و همه ارکان زندگی انسانها وارد کرد گفت: حقیقت اسلام در متن انقلاب و جامعه اسلامی جاری شد و به الگویی عملی تبدیل شد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما با عصر حاکمیت جدید اسلام مواجهیم، عنوان کرد: انقلاب اسلامی در عصر سیطره قدرت‌های بزرگ بر جهان متولد و در همان روزهای اول، دنیای استکبار این الگوی جامع و موفق از ساختار حکومت دینی را برنتافت و جنگی را بر ما تحمیل کرد.

سردار سلامی با بیان اینکه هر پدیده‌ای اگر قوی نباشد در عالم ماندگار نیست تصریح کرد: دشمن می‌خواهد ما را ضعیف نگه دارد اما در منطق قرآن خداوند متعال ضعف را نمی‌پذیرد و در فضای نابرابری قدرت، مؤمنان را یاری می‌کند.

وی گفت: استحکام قدرت و قوام ساختار و ساختمان یک حاکمیت موضوع مهمی است و خداوند تنها راه قوت یافتن مؤمنان را میدان جهاد عنوان فرموده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دین خدا جز با کلام عالمان و شمشیر مجاهدان در پیکار با دشمنان قوام نمی‌یابد، تصریح کرد: امروز نیز خداوند متعال اراده کرده‌ است مؤمنان قوی شوند و سپاه نشانه کامل نهادی است که با تکیه بر ایمان الهی شمشیر جهاد را برکشیده تا در تمامی صحنه‌های ممکن بر دشمن غلبه کرده و درخشش خورشید عالم تاب اسلام را نشان داده و الگوی ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان را ارائه دهد.

سردار سلامی در ادامه خاطر نشان کرد: امروز جهان اسلام قلب آتش جهانی است و زندگی کردن امن در چنین فضایی چیزی جز نصرت و حمایت آشکار خداوندی نیست.

وی با بیان اینکه حقایقی که ما در گذشته می‌گفتیم امروز توسط دشمنان ما به شکل‌های دیگری بیان می شود، عنوان کرد: بزرگترین هنر انقلاب این بود که توانست دشمنان بزرگ را از پناهگاه‌های راهبردی خارج و به سطوح عملیاتی وارد کند.

جانشین فرمانده کل سپاه  ادامه داد: انقلاب اسلامی توانست ظرفیت‌های خفته در جغرافیای وسیع جهان اسلام را به عرصه بیاورد و جبهه‌های متنوعی بر دشمنان باز کند و در این عرصه‌ها ارکان قدرت دشمن را با زوال مواجه کند که امروز این واقعیت‌های موجود و پوسیدگی و زوال قدرت استکبار را در میان سردمداران آنها می‌توان یافت.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه امروز ارکان منافع و اهداف راهبردی دشمن تحت تسلط و سیطره انقلاب اسلامی است تصریح کرد: بطور مثال انرژی همچنان موضوعی جهانی است و جریان آن به اراده انقلاب ما بستگی دارد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی امروز برای در امان ماندن از ساختار قدرت شکل گرفته در باریکه غزه، چاره‌ای جز کشیدن دیوارهای بلند با سیستم‌های پیشرفته امنیتی ندارد و کسانی که روزی استراتژی بحر تا بحر را دنبال می‌کردند در باریکه‌ای بین مرگ و زندگی دست و پا می‌زنند.

جانشین فرمانده کل سپاه  با تأکید بر اینکه امروز انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌های تقابل با استکبار با یاری خدا به نصرت دست یافته است، گفت: هیچ حرکتی از سوی استکبار در منطقه نیست که بردار حرکت آن تحت اراده انقلاب اسلامی نباشد و ما در حال شکل دهی به یک روند غلبه هستیم.

سردار سلامی با بیان اینکه جهاد همچنان ادامه دارد اظهار داشت: اطمینان داشته باشید تا تغییر موازنه به نفع مسلمانان راه زیادی باقی نمانده است و انقلابیون با نشاطی برگرفته از جهاد در حال نزدیک شدن به افق‌های روشن هستند.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: امیدواریم روح حرکت و جهاد که در پیکره مسلمانان امروز دمیده شده‌است و آنان را با ماهیت حقیقی قدرت آشنا کرده است همچنان تداوم یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج