کارخانه جدید تولید روغن‌های خوراکی ورامین با حضور سردار دهقان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، کارخانه جدید تولید روغن‌های خوراکی ورامین وابسته به سازمان اتکا با ظرفیت تولید و بسته بندی 300 تن در روز، با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره برداری رسید.

همزمان با بهره برداری از این کارخانه، 14 فروشگاه زنجیره‌ای اتکاء که کار بازسازی و استانداردسازی آن به اتمام رسیده بود در نقاط مختلف کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

در مراسم افتتاح کارخانه تولید روغن های خوراکی ورامین سردار دهقان طی سخنانی اظهار داشت: در راستای ارتقاء بهره وری در تولید و کیفیت، افزایش تولید کالاهای اساسی، اصلاح الگوی مصرف خانوار به سمت روغن هایی با ارزش غذایی بالاتر و سالم تر و تامین امنیت غذایی کشور امروز شاهد بهره برداری از این پروژه صنعتی - خدماتی هستیم.

وزیر دفاع گفت: سازمان اتکا به‌منظور روز آمدی و بهینه سازی تولیدات با بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های روز دنیا و تولید روغن‌های خوراکی، استاندارد اقدام به اجرای طرح‌های توسعه ای نمود به گونه‌ای که هم‌اکنون با احداث کارخانه جدید تولید روغن‌های خوراکی موفق شده است ظرفیت تولید و بسته بندی را به 300 تن در روز ارتقاء داده و سهم تولید خود را در کشور را از 5 درصد به 10 درصد تولید افزایش و بدین وسیله گام موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور در این بخش بردارد.

سردار دهقان همچنین با اشاره به بهره برداری از 24 فروشگاه اتکا که در سال جاری مورد بازسازی و استاندارد سازی قرار گرفته اند، گفت : وزارت دفاع از سال 1392 با تمرکز بر فعالیت‌های کلیدی و زنجیره ی  ارزش آفرین سازمان اتکا، مزیت های محوری خود را در این حوزه ارتقاء بخشیده و با ترسیم چشم انداز رسیدن به بالاترین رتبه فروشگاه های زنجیره‌ای در سطح کشور در صدد است و دستیابی به خدمات یکپارچه و کیفی را برای آحاد جامعه فراهم نماید.

وزیر دفاع، ارتقاء فروشگاه ها و خدمات از طریق اصلاح فرایندهای فروشگاهی، توسعه شبکه فروش با رویکرد ایجاد فروشگاه های اتکا ممتاز، اتکا محلی و اتکا بازار و توسعه فروش از طریق بازسازی و نوسازی فروشگاه های مراکز استان و شهرستان را از دیگر اقدامات سازمان اتکا در زمینه دسترسی عموم جامعه به ویژه خانواده‌های محترم نیروهای مسلح به این خدمات ذکر کرد.

وی افزود: در این راستا با بازسازی و نوسازی حدود 15000 متر مربع سطح فروشگاه‌ها و احداث 43500 متر مربع فروشگاه‌های جدید امروز شاهد بهره‌برداری از 14 فروشگاه بازسازی و استاندارد شده هستیم.

سردار دهقان، شبکه فعال  فروشگاهی، گستردگی جغرافیایی، زیر ساخت نرم افزاری حکمت کارت، زنجیره تامین و توزیع و خدمات متمایز را از جمله مزیت ها و قابلیت‌های فروشگاه های زنجیره ای اتکا برشمرد که موجب شده است بخش خصوصی و سازمان های بزرگ کشور نسبت به انعقاد قرارداد با اتکا اقدام و از خدمات آن برخوردار شوند.

وی افزود: از دیگر دستاوردهای شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا ایجاد شبکه زیر ساخت نرم افزاری برخط به نام پرشیا با همکاری شرکت ایز ایران است که بر روی بستر شبکه ارتباطی کشور و به منظور خدمات رسانی به عموم جامعه طراحی شده است.

وزیر دفاع در پایان با تشکر و قدردانی از دست اندرکاران احداث کارخانه جدید روغن کشی خوراکی ورامین و نوسازی و کیفی سازی فروشگاه های اتکا اظهار امیدواری کرد با اقدام و عمل جهادی مدیران و کارکنان سازمان اتکا این مسیر توسعه با سرعت بیشتری ادامه یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج