نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شهرداری‌ها اجازه دادند تا سقف 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز شنبه و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 96 بند د تبصره 5 این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داده می‌شود به‌طور مشترک یا انفرادی با رعایت قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران  و با تأیید وزارت کشور (سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) تا سقف پنجاه هزار میلیارد (50.000.000.000.000)ریال اوراق مشارکت و صکوک اسلامی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ها منتشر کنند.

این بند با 162 رای موافق، 19 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر به تصویب رسید. نمایندگان مجلس همچنین بند ج تبصره 5 لایحه بودجه 96 را به تصویب رساندند، که براساس آن اوراق فروش‌نرفته طرح‌های بندهای (الف) و (ب) این تبصره، قابل واگذاری به پیمانکاران، مشاوران و تأمین‌کنندگان تجهیزات همان طرح‌هاست.

پیش از این در بندهای الف و ب تبصره 5 لایحه بودجه 96 مجوزر انتشار 10 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و 20 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی به دولت داده شده بود. این بند نیز با 187 رای موافق، 29 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج