معاون پارلمان مراکش از تمامی کشورهای اسلامی خواست اختیارات و قدرت‌های خود را برای حمایت از آرمان فلسطین به کار گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون پارلمان مراکش در نشست عصر کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که در محل سالن اجلاس سران تهران در حال برگزاری است، طی سخنانی از ایران به ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی به پاس برگزاری این کنفرانس قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه از جمهوری اسلامی ایران بابت حمایت از فلسطین قدردانی و تشکر می‌کنیم، اظهار داشت: هماهنگی‌ها و تلاش‌های مناسبی در این زمینه از سوی ایران انجام شده است.

معاون پارلمان مراکش با بیان اینکه همواره کشورم قدس را مسئله اول خود می‌داند، اظهار داشت: مسئله اعراب و اسرائیل نیز از جمله موضوعاتی است که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد و کشور من به آن توجه کرده است.

«از تمامی دولت‌ها می‌خواهیم از تمام اختیارات و قدرت‌های خود برای حمایت از آرمان فلسطین استفاده کنند؛ باید قوانینی را وضع کنیم که طبق آن همه در راستای مسائل فلسطین تلاش کنند.»

وی با اشاره به فعالیت دیپلماسی پارلمانی در برخی کشورها برای حمایت از فلسطین خاطرنشان کرد: باید همکاری بیش از گذشته در بین ما وجود داشته باشد.

معاون پارلمان مراکش خاطرنشان کرد: اسرائیل در مسیری حرکت می‌کند که برخلاف نگاه‌های بین‌المللی است، این مسیر نهایتاً به ضرر خاورمیانه تمام خواهد شد، برای جلوگیری از چنین موضوعی باید از سازمان بخواهیم قطع‌نامه‌های مصوب در این زمینه اجرایی شود.

وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم اختلاف کنار گذاشته شود، تصریح کرد: با کنار گذاشتن اختلافات باید مسائل فوری و مهم را نیز دنبال کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج