رئیس مجلس سوریه اظهار کرد: درشش سال گذشته و در جریان منازعات سوریه از صد کشور دنیا تروریست به این کشور وارد شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، هدیه عباس که در ششمین اجلاس بین‌المللی حمایت از  فلسطین سخن می گفت اظهار کرد: مسئله فلسطین با چالش‌ها و پیچیدگی‌های فراوانی روبرو است و حل مسئله فلسطین نیازمند وفاق و وحدت همه کشورهای منطقه است و البته برای حل مسئله فلسطین منازعات سوریه نیز باید پایان یابد.

وی افزود: متاسفانه اکثر کشورهای منطقه و تعدادی از کشورهای غربی از تروریسم در سوریه حمایت می‌کنند و ما امروز با وحشی‌ترین دشمن و تروریست‌ها مواجه‌ایم که حمایت اصلی آن‌ها از سوی کشورهای فرامنطقه‌ای انجام می‌شد و همانطور که گفته شد بسیاری از کشورهای منطقه نیز با آن‌ها همراهی می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: مسئله سوریه نیازمند وفاق و اتحاد است و اتحاد ملت ما با ملت‌های آزاده دنیا می‌تواند تروریسم در سوریه را تضعیف کند. در غیر این صورت تداوم تروریسم در سوریه امنیت منطقه و دنیا را به خطر می‌اندازد و رفته رفته دامن همه کشورهای دنیا را می گیرد.

هدیه عباس با قدردانی از حمایت‌های ایران و روسیه در مسئله سوریه گفت:‌ ایران و روسیه در کنار مقاومت لبنان موفقیت‌های بزرگی را در سوریه رقم زدند و در مقابل نیز کشورهایی با پوشش سیاسی از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، اما ما در کنار مقاومت و ایستادگی و به همه راه حل‌های سیاسی پایبندیم و نظام سوریه به دنبال آشتی ملی است و هر کسی که سلاح خود را زمین بگذارد می‌تواند به آغوش ملت باز گردد.

وی افزود: دوستی  پارلمانی  ایران و سوریه نقش مهمی در مبارزه با تروریسم دارد و ما از رئیس مجلس ایران برای حمایت‌های خود قدردانی می‌کنیم و با قدرت مسیر خود را برای تحقق پیروزی نهایی ادامه می دهیم.

رئیس مجلس سوریه در پایان گفت:‌ مسئله فلسطین برای ما مسئله‌ای مهم و جدی است و ما از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت می‌کنیم و به دنبال آزادی سرزمین‌های جولان هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مواضع رئیس مجلس سوریه اظهار کرد: مبارزه متمرکز ادامه‌دار با تروریسم در سوریه از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به سابقه مبارزاتی سوریه علیه رژیم صهیونیستی این موضوع مهم و حیاتی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج