رئیس مجلس عمان با تاکید بر اینکه «رفتار اسرائیل موجب تهدید امنیت جهانی شده است» گفت:‌ در چنین شرایطی حمایت از ‌آرمان ایجاد کشور فلسطین به پایتختی قدس به‌دور از تفرقه میان مسلمانان واجب است.

به گزارش خبرگزاری موج، خالد بن هلال بن ناصر المعولی در نشست صبح ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در سخنانی گفت:‌ امروز مسیر فلسطین در راه دشواری قرار گرفته و رنج‌های ملت فلسطین در حال تجاوز است.

وی افزود:‌ در شرایطی ملت فلسطین مورد تجاوز قرار گرفته که رژیم اشغالگر به دنبال نادیده گرفتن حقوق این ملت است. فلسطینی‌ها که از سرزمین‌شان دفاع می‌کنند، تروریست شناخته می‌شوند که این درست نیست چون آن‌ها به دنبال دفاع از کشور خود هستند.

رئیس مجلس عمان با تاکید بر لزوم وحدت کشورهای اسلامی گفت: برخی کشورهای اسلامی که از یکدیگر دور شده‌اند باید به رویدادهای پیش آمده فکر کنند چون صهیونیست با شهرک سازی و ادامه فعالیت‌هایش به دنبال رسیدن به آرمان نهایی‌اش است. ما باید برای کاهش رنج مردم فلسطین و حفظ مسجدالاقصی تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه رفتار اسرائیل موجب تهدید امنیت جهانی شده است، گفت:‌ حمایت از آرمان فلسطین برای ایجاد کشوری به پایتختی قدس و به دور از تفرقه میان مسلمانان واجب است. ما می‌خواهیم فلسطینی‌ها با هم متحد باشند و همگی با دوستی در کنار هم زندگی کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج