دبیر اجرایی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از تشکیل هیئت‌های نظارت در بیش از 70 درصد از شهرستان‌های کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین بحیرایی دبیر اجرایی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور گفت: با انتصاب هیئت‌های عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان، روند صدور احکام دبیران اجرایی استان‌ها در حال پایان یافتن است و در این بین تنها احکام دبیران اجرایی سه استان هنوز صادر نشده است.

بحیرایی با اشاره به صدور 90 درصد از احکام دبیران اجرایی هیئت‌های عالی استان خاطرنشان کرد: پس از صدور احکام اعضای شورای عالی نظارت بر استان‌ها متشکل از نمایندگان هر استان توسط رئیس هیئت مرکزی، روند صدور احکام دبیران اجرایی با معرفی رئیس هیات هر استان آغاز شد و هم‌اکنون فقط برای سه استان تهران، فارس و قزوین در انتظار معرفی افراد صلاحیت‌دار برای صدور احکام دبیران اجرایی هستیم.

وی از تشکیل و راه‌اندزای 65 درصد از هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: از میان 31 استان احکام اعضای ناظر بر انتخابات شوراها در شهرستان‌های استان‌های بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه و لرستان هنوز صادر نشده که با پیگیری‌هایی که در حال انجام است ظرف چند روز آینده همه این احکام صادر خواهد شد.

دبیر اجرایی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور تصریح کرد: پس از تکمیل اعضای هیئت‌های استان و شهرستان طی چند روز آینده، آموزش اعضای هیئت و ناظران مهمترین اولویت بعدی ما خواهد بود. طبق زمان‌بندی، پیش از این جزوات آموزشی را تهیه کرده‌ایم که ضمن آموزش‌ در استان‌ها و شهرستان‌ها، این جزوات در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج