سخنگوی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه گفت: با برگزاری این کنفرانس، این کشور به صدر مسائل جهان برمی گردد و نمی گذارد گرد فراموشی بر مردم مظلوم فلسطین بنشیند.

به گزارش خبرگزاری موج،  کاظم جلالی نماینده مردم تهران  و سخنگوی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه شامگاه دوشنبه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره چگونگی و اهداف برگزاری این اجلاس، اظهار داشت: این اجلاس با حضور نمایندگان 80 کشور جهان که در مورد مسئله فلسطین مواضع مقاومتی دارند در دو روز فردا و پس فردا تشکیل خواهد شد.

وی افزود: پیام وحدت و بازگشت فلسطین به صدر مسائل جهان خصوصا جهان اسلام از جمله اهداف تشکیل ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از مردم فلسطین در تهران است.

سخنگوی کنفرانس بینن المللی حمایت از انتفاضه همچنین تصریح کرد: تاکنون کنفرانس‌های مختلفی در مورد فلسطین تشکیل شده بود اما این اجلاس در تهران اختصاصا در مورد مظلومیت مردم فلسطین تشکیل می‌شود که اجازه نمی‌دهد مسائل مختلف جهان و خاورمیانه گرد فراموشی به مساله فلسطین و اشغال مسجدالاقصی بنشیند.

حسن شیخ الاسلام مشاور سابق بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیگر مهمان این برنامه عنوان کرد: کنفرانس فلسطین بسیار خالصانه و از روی ظلم ستیزی تشکیل می‌شود زیرا هدف نمایش ظلم ستیزی بر ضد اسرائیل است و نشان‌دهنده مظلومیت فلسطینیان و اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها است.

وی تصریح کرد: در این شرایط خاص که متاسفانه عالم اسلامی دچار تفرقه شده، هیچ کشوری مثل فلسطین نشان دهنده اتحاد بین مسلمانان نیست که حساسیت ایرانیان در این زمینه بسیار مورد تقدیر است.

شیخ الاسلام افزود: قضیه 22 بهمن و سقوط نظام شاهنشاهی و تسخیر سفارت فلسطین و ورود عرفات به ایران و شعار خود جوش (امروز ایران، فردا فلسطین) از همان زمان شکل گرفت.

وی همچنین یادآور شد: بعد از انقلاب هم مبارزات مردم ما موثر واقع شد و مشخص شد که هر کس بر سرزمین فلسطین حکومت کند بر جهان مسلط خواهد شد و اهمیت این منطقه بر جهانیان روشن شد.

این کارشناس ادامه داد: رژیم صهیونیستی در سال 2012 به غزه حمله کرد. پس از آن یک موشک به کاخ نتانیاهو شلیک شد و برای اولین بار رژیم صهیونیستی درخواست آتش بس داد. در سال 2014 بار دیگر رژیم صهیونیستی به غزه حمله کرد . یک سال و نیم قبل سید حسن نصر الله مخازن آمونیاکی حیفا را تهدید کرد.

شیخ الاسلام در خاتمه خاطرنشان کرد: امسال نیز در کمتر از یک هفته پیش نصر الله سلاح اتمی رژیم صهیونیستی را تهدیدی برای منطقه خواند و اکنون مقاومت به جایگاهی رسیده است که حیفا مجبور است به دستورات مقاومت گردن نهد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج