رهبر معظم انقلاب در بدو ورود به سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی به منظور حضور در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، به یادمان شهدای انتفاضه ادای احترام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، حضرت آیت الله خامنه ای صبح سه شنبه پس از ورود به محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی مورد استقبال سران سه قوه قرار گرفتند و سپس با حضور در محل یادمان شهدای انتفاضه به شهدای راه آزادی قدس ادای احترام کردند.
قرار است رهبر معظم انقلاب اسلامی تا دقایقی دیگر با سخنان خود ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین را افتتاح کنند.
در این اجلاس روسای قوای سه گانه، وزرای دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندهان گروه های جهادی و مقاومت نیز حضور دارند. 
همچنین رییس، نواب رییس، روسای کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی، تعدادی از اعضا و نمایندگان مجالس مختلف به همراه فرماندهان گروه های جهادی اسلامی، فلسطینی و نمایندگان آنها، حضور دارند. 
شعار ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین 'همه باهم در حمایت از فلسطین' است. 
به گفته کاظم جلالی سخنگوی این اجلاس، در مراسم امروز بیش از 80 هیات و 700 میهمان خارجی به مدت دو روز مهمان مجلس شورای اسلامی خواهند بود و روز پنج شنبه نیز نشستی با سازمان های مردم نهاد و نهادهای غیردولتی حامی مقاومت فلسطین در محل اجلاس سران برگزار می شود. 
گفتنی است پنج اجلاس در سال‌های 70،‌80، 85، 87 و 90 و پس از تصویب قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در 19 اردیبهشت سال 69 در تهران برگزار شده و امسال ششمین کنفرانس برگزار می شود. 
پنجمین اجلاس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در مهرماه سال 90 با شعار 'فلسطین، وطن فلسطینیان' برگزار شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج