سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بودجه کشور در سال 96 را یک میلیون و 146 هزار میلیراد تومان عنوان کرد و گفت: 50 هزار میلیارد دلار برای فاینانس پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه 96 ، اختصاص دارد، افزود: منابع عمومی دولت در این سال 344 هزار میلیاردتومان و بودجه شرکت های دولتی 793 هزار میلیارد تومان است.

به گفته وی،  براساس لایحه دولت مقرر شد از محل درآمدهای حاصل از فروش نفت، 20 درصد به صندوق توسعه ملی واریز شود؛ اما براساس سیاست های کلی مقرر شد  30 درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس خاطرنشان کرد: لایحه بودجه 96 حاصل نظام کارشناسی کشور با محوریت سازمان برنامه و بودجه بوده است که کمیسیون تلفیق 25 جلسه سه ساعته برای بررسی آن برگزار کرده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه 100 هزارمیلیارد تومان از درآمدها در سال 96 به بودجه عمومی اختصاص می یابد اظهارداشت: 10 هزار میلیارد تومان برای تنظیم پرداخت ها به ویژه در نقاط سردسیر اختصاص یافته است و پروژه های عمرانی در 6 ماهه نخست سال در این مناطق فعال شود.

وی اضافه کرد: منابع خوبی به منظور توجه به دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در بودجه 96 در نظر گرفته شده است.

رشد 70درصدی بودجه استانی در سال 96

مفتح از توجه به استان ها در بودجه سال 96 خبر داد و گفت: در لایحه دولت 16.8 هزار میلیارد تومان به استان ها اختصاص یافته بود که در گزارش کمیسیون تلفیق این رقم به 28.4 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و در واقع 70 درصد بودجه استانی رشد داشته است.

وی افزود: جهت افزایش درآمدهای مالیاتی و اینکه به مودیان فعلی فشار مضاعف وارد نشود تشویق و پاداش هایی برای کوشش مالیاتی که پایه های جدید را کشف می کنند در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم تویسرکان معافیت مالیاتی در لایحه بودجه 96 تا سقف 1.5 میلیون عنوان کرد که این رقم در گزارش کمیسیون تلفیق این رقم به 2 میلیون تومان افزایش یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به ضرورت همسان سازی حقوق بازنشستگان ادامه داد: همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری که کمتر از 2 میلیون تومان حقوق می گیرند در سال 96 همسان سازی می شود.

پرداخت وام 10 میلیون تومانی به زوج ها در سال 96

مفتح تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق باید به زوج های جوان 10 میلیون تومان وام ازدواج در سال 96 پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با بیان اینکه اعتبارات ورزشی به صورت استانی تخصیص می یابد گفت: توجه به ورزش بانوان از جمله مسائلی است که در بودجه 96 به آن توجه ویژه ای شده است و گزارش کمیسیون تلفیق حاصل کار جمعی سازمان برنامه و بودجه، کمیسیون تلفیق، مرکز پژوهش ها و دستگاه های ذیربط است که امیدوارم بودجه مناسبی تقدیم ملت ایران شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج