مرتضی اشراقی در یادداشتی در اینستاگرام خود نوشت: رحمانیت و گذشت را در کنار قاطعیت سرلوحه رفتارمان قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج در این یادداشت آمده است:

«وَ یُسَبِّحُ الرَّعْدُ بِحَمْدِهِ وَ الْمَلائِکَةُ مِنْ خِیفَتِهِ وَ یُرْسِلُ الصَّواعِقَ فَیُصِیبُ بِها مَنْ یَشاءُ وَ هُمْ یُجادِلُونَ فِی اللَّهِ وَ هُوَ شَدِیدُ الْمِحالِ»

و رعد به ستایش و فرشتگان از بیم او تسبیح گویند، صاعقه‌ها می‌فرستد و هر که را خواهد دچار آن کند، با این همه آنها در باره خدا مجادله می‌نماید و او سخت گیر است. (رعد/13)

نشانه های خدا را در تک تک صحنه های زندگی ببینیم؛ صاعقه و زلزله و... آیات آشکار خداوند است. ذات باریتعالی را در پستی ها و بلندی های زندگی، عزت ها و ذلت ها، خوشی ها و ناخوشی ها نیز می توان مشاهده کرد.

در تمام لحظات زندگی نباید فراموش کنیم که خداوند اگرچه به فرموده آیه شریفه، سخت گیر است و عقاب را در پی کفر و ستم نازل می کند؛ اما در عین حال به شهادت قرآن رحمان و رحیم است و درِ رحمتش هیچ گاه به روی بندگان خود بسته نمی شود. 

پس ما نیز در زندگی فردی و اجتماعی خویش، رحمانیت و گذشت و بخشش را در کنار قاطعیت سرلوحه رفتارمان قرار دهیم. 

فراموش نکنیم که مشکلات و سختی گرچه به ما آسیب میزنند ولی شاید در آنان حکمتهایی باشد که ما از آن غافلیم؛ پس اموراتمان را به خدا واگذار نماییم زیرا که او آگاه تر از خودمان نسبت به احوالمان است. «فَسَتَذْکُرُونَ مَا أَقُولُ لَکُمْ وَأُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَی اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ»( پس به زودی آنچه را به شما می‏ گویم به یاد خواهید آورد و کارم را به خدا می‏ سپارم خداست که به [حال] بندگان [خود] بیناست) (غافر/44)

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج