نماینده مردم تهران با اشاره به طرح استیضاح وزیر راه گفت: سوالات یک، چهار، هفت، 10 و 13 طرح استیضاح مبهم و سوالات 5 و 11 نیز که جزو سوالات استیضاح کنندگان است بسیار کلی است و مغایر با آیین نامه است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رحیمی با استناد به اصل 60 قانون اساسی و ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس گفت: بر اساس آیین نامه مجلس، سوالات استیضاح باید صراحت لازم را داشته باشد اما 13 موردی که به عنوان محورهای استیضاح توسط متقاضیان استیضاح مطرح شده است، برخی از آنها خیلی کلی است و برخی نیز مبهم است.

وی ادامه داد: بهتر بود هیات رئیسه قبل از در دستور قرار دادن استیضاح وزیر راه و شهرسازی از این محورها رفع ابهام می‌کرد یا رفع ابهام آنها را از استیضاح کنندگان نیز می خواست. به عنوان نمونه مطالبات اجتماعی و ارتباط آن با وزارت راه و شهرسازی باید به صورت جزئی مشخص می شد یا در خصوص چهار سانحه ریلی و هوایی،‌ باید مشخص می شد که دقیقا منظور متقاضیان استیضاح چیست؟

لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده تهران گفت: از نظر ما محورهای استیضاح صراحت دارد و اشکالی ندارد، به طور مثال در سوال 11 که مربوط به چهار سانحه ریلی و هوایی است منظور چهار سانحه ای است که طی سال های اخیر اتفاق افتاده است. بنابراین علی الظاهر محورهای استیضاح هیچ ابهامی ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج