در دیدار سفیر اکردیته ایران در اسلواک با «پتر پلگرینی» معاون نخست وزیر این کشور در امور سرمایه گذاری، آخرین وضعیت، تحولات و چشم انداز مناسبات اقتصادی، تجاری و بانکی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، در این دیدار طرفین بر ضرورت شکل دهی مجدد به کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور تاکید و آن را چارچوب مناسب، موثر و سودمندی برای پیشبرد همکاری های اقتصادی تهران و براتیسلاوا ارزیابی کردند.

عبادالله مولایی سفیر کشورمان در این دیدار با اشاره به نقش و حضور موثر بخش های خصوصی در تعاملات اقتصادی دو کشور، خواهان افزایش تسهیلات و تمهیدات مالی و بانکی لازم در این زمینه جهت تقویت و تعمیق همکاری های اقتصادی فیمابین شد.

معاون نخست وزیر اسلواک نیز ضمن استقبال از گسترش همکاری های دو کشور و یادآوری اهمیت روابط دوستانه با ایران برای اسلواک افزود:" جمهوری اسلامی ایران برای اتحادیه اروپا نیز کشور مهمی به شمار می رود و به همین جهت علاقمند به توسعه همکاری ها و تعاملات با ایران در همه زمینه ها و بخش های مورد نظر دو طرف هستیم".

در این دیدار همچنین درباره برنامه های دیدار آتی هیات بلند پایه اقتصادی اسلواک به ریاست معاون نخست وزیر این کشور از ایران گفت و گو شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج