کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به طبیعی بودن اختلاف نظر میان نخبگان سیاسی جامعه از ابتدای انقلاب اسلامی گفت: طرح آشتی ملی به نتیجه نخواهد رسید.

رحیم ابوالحسنی در مورد علت مطرح شدن مفهوم آشتی ملی در این بازه زمانی به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: فوت آیت الله هاشمی و اقبالی که هر دو جناح محافظه کار و اصلاح طلب از مراسم او، عنوان شدن دوباره این مفهوم بی تأثیر نبود. چرا که این بحث پیشتر نیز مطرح شده بود و منحصر به این برهه نیست.

وی ادامه داد: جریان‌های اصلاح طلب معتقد هستند تضادهای سیاسی باید حل شود. ضمن آنکه این تضادها در سطح نخبگان جامعه است و مردم به تبعیت از نخبگان، دچار چالش و اختلاف می‌شوند. با این حال طرح آشتی ملی بی نتیجه خواهد ماند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی سال 1394 تصریح کرد: انتخاب 30 نفر از یک لیست در شهر تهران که بعضا هم ناشناخته بودند، نشان داد مردم به تبع نظریه نخبه‌گرایی و پیروی از نخبگان، با بخشی سیاسی دیگر جامعه چالش دارند.

ابوالحسنی با بیان وجود اختلاف میان گروه ها و طبیعی بودن این اختلافات افزود: از ابتدای انقلاب شاهد این چالش‌ها هستیم که در برهه‌ای به شکل مسلحانه خود را نشان داد و در برهه‌ای به شکل تضاد میان لیبرال‌ها و مذهبی‌ها. بعدها این اختلاف در قالب 2 خردادی‌ها و اصول‌گراها نمود پیدا کرد. لذا اختلاف‌نظر در سیاست امری عادی و معمول است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج