وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: سرگئی لاوروف و محمد جواد ظریف ضمن دیدار در حاشیه کنفرانس مونیخ درباره وضعیت سوریه و روابط تهران- مسکو رایزنی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای درباره جزئیات این دیدار اعلام کرد: دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه، شامل برنامه تماس‌های آینده در سطوح مختلف رایزنی و به علاوه درباره وضعیت سوریه با محوریت مذاکرات اخیر در آستانه تبادل نظر کردند.

کنفرانس امنیتی مونیخ، یک اجلاس بین‌المللی، غیر دولتی و  مستقل است که برای بحث و رایزنی درباره مسائل روز امنیتی برگزار می‌شود. پنجاه‌وسومین دور این کنفرانس روز جمعه با حضور بیش از 30 تن از سران کشورها و دولت‌ها، بیش از 80 وزیر امور خارجه و وزیر دفاع آغاز شد.

این کنفرانس اولین بار در سال 1963 برگزار شد و هدف آن، گردهم آوردن صدها سیاست‌گذار، سران دولت‌ها، وزیران، سازمان‌های غیردولتی، نمایندگان صنعتی، رسانه‌ها و اصحاب رسانه از سراسر جهان برای بحث و گفت‌وگو درباره مسائل امنیتی است. اجلاس مونیخ یک عرصه مهم و بی‌طرف برای رایزنی‌ها میان سیاستمداران و دیپلمات‌ها به شمار می‌آید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج