سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با مشاور رئیس جمهور روسیه در امور همایش ها و کنفرانس های بین المللی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در دیدار با آنتون کوبیاکف مشاور رئیس جمهور روسیه در امور همایش ها و کنفرانس های بین المللی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار راههای توسعه همکاری های دو کشور در حوزه امور نمایشگاهی، برگزاری همایش ها و کنفرانس های مشترک بین المللی و نحوه حضور بنیاد روس کنگرس در عرصه فعالیت های اقتصادی ایران مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

بنیاد روس کنگرس که زیر نظر مشاور رئیس جمهور اداره می شود بزرگترین بنیاد برگزار کننده همایش های بین المللی از جمله همایش بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ، همایش بین المللی ولادی واستوک ، همایش بین المللی سوچی و ... در روسیه است و سال گذشته برای نخستین بار بزرگترین همایش تجاری دوجانبه ایران و روسیه را با حضور بیش از هزار فعال اقتصادی در هتل المپیک تهران و در حاشیه سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو جانبه و نیز میزگرد تخصصی تحت عنوان "ایران بعد از تحریم : دروازه ورود به بازارهای بین المللی " را برگزار کرد. این بنیاد مذکور همچنین در نظر دارد با همکاری اتاق بازرگانی ایران نسبت به برگزاری همایش های مشترک در ابعاد و استانداردهای بین المللی در ایران و مسکو و با هدف توسعه شناخت ظرفیت های اقتصادی دو کشور اقدام کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج