معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با تاکید بر این‌که آمریکا از نظر سیاسی و اقتصادی آشفته و ترامپ دچار تناقض‌گویی شده است، گفت: اگر پشت سر ولایت راه خود را ادامه دهیم، پیروزی نزدیک است و همان‌طور که شاه و صدام را شکست دادیم، بر دشمنان دیگر هم پیروز خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار محمدرضا نقدی در یادواره شهدای عملیات والفجر 5 و شهدای ایل شوهان رشادت با بیان این‌که در تاریخ این ایل، مبارزه با رضاخان و رژیم ستمشاهی آشکار است، اظهار کرد: این ایل همواره پیشتاز و پرچمدار مبارزه با ستمگران و حماسه‌آفرین دوره دفاع مقدس بوده و در اغلب محورهای جنگ با رشادت دفاع کرده است.

او ادامه داد: عشایر این منطقه با سلاح ساده در مقابل دشمن ایستادند و حماسه‌های بزرگی را آفریدند و دشمن را از قطع محورهای مواصلاتی ناامید کردند و عملیات والفجر 5 را رقم زدند و شهیدان نام‌آوری مانند شهید «عدنان سابوته»، «ملکی» و «رستمی» و سایر شهیدان مانند نوجوان‌ترین شهید یعنی «علی جرایه» را تقدیم اسلام کردند و دشمن را جای خود نشاندند.

نقدی اظهار کرد: شوهان در مجموع 203 شهید عزیز را فدای انقلاب و اسلام کرد که نسبت به جمعیت این ایل در آن زمان، نسبت بالایی بود و فداکاری آن‌ها در آن زمان، پرچمی برای افتخار ماست و در ولایتمداری آن‌ها ریشه دارد و عشق به ولایت و اطاعت از آن در این ایل موج می‌زند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، گفت: اگر رهبر انقلاب از ما اقتصاد مقاومتی می‌خواهد، مردم این خطه در این امر پیشقدم و اهل کار و تلاش‌اند و امروز بخش زیادی از مواد غذایی مردم کشور توسط عشایر استان ایلام تامین می‌شود و عشایر ما همواره در تولید پیش‌قدم هستند، همان‌گونه که با ساده‌ترین امکانات از خود دفاع کردند و امروز بهترین تولید را دارند و مردم دیگر هم باید از عشاید یاد بگیرند و با اخلاص ایستادگی و حرکت کنند.

او با اشاره به این‌که سیاستمداران هم باید از عشایر یاد بگیرند که می‌شود با امکانات ناچیز روی پای خود بایستند و دست خود را به سوی دشمن دراز نکنند و مقاومت و تولید کنند، گفت: پیام شهیدان هم همین است که با کمترین امکانات ایستادگی کنیم، چراکه در آن زمان با کمترین امکانات مقاومت کردیم و الان مقاومت ساده‌تر است، چون امکانات داریم. ملت ما در مقابل آمریکا قیام کرد و مستشاران آن کشور را از ایران بیرون کرد. همچنین لانه جاسوسی را فتح کردیم و در حال حاضر قدرتمندیم و می‌توانیم در برابر دشمن ایستادگی کنیم.

نقدی با تاکید بر این‌که امروز اوضاع آمریکا آشفته است و ترامپ درمانده شده و آشفتگی و تظاهرات در این کشور گسترش یافته است، اظهار کرد: آمریکا با وجود ابرقدرت بودنش، امروز ذلیل است و اگر رییس‌جمهور آمریکا می‌خواهد به کشوری برود هیچ کسی از او استقبال نمی‌کند. برای مثال دو میلیون نفر در انگلستان امضا کردند تا ترامپ به این کشور نرود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: وضعیت آمریکا مانند دوره پهلوی در نیمه دوم سال 1357 است و اگر استقامت کنیم و پشت سر ولایت راه خود را ادامه دهیم، پیروزی نزدیک است و همان‌طور که شاه و صدام را شکست دادیم، بر دشمنان دیگر هم پیروز خواهیم شد.

نقدی اضافه کرد: عشایر استان ایلام و ایل شوهان با ایستادگی برای همه منطقه الگو هستند و به‌زودی همه ملت‌ها، بخصوص یمن از دست ستمگران آزاد خواهد شد و مقاومت و پیروزی‌ها زمینه فراهم شدن ظهور ولی‌عصر (عج) خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج