فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه تأکید کرد: اگر دشمن فریادی می‎زند از ترس و هراس است وگرنه جرأت تعرض به خاک ایران را ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار "محمد مارانی" در چهارمین کنگره سرداران، فرماندهان و 172 شهید گروه توپخانه 65 صاعقه رفسنجان اظهار کرد: شهدا زنده هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند و این سخن خداوند در قرآن کریم را خانواده شهدا خوب می‌فهمند. نشستن پای صحبت پدر و مادر شهدا و شنیدن معجزه‎های شهدا و حضورشان باور نکردنی است.

وی یاد شهدای هم‎رزم خود از دیار رفسنجان از جمله سرداران شهید احمد امینی، عابدینی، محمدی‎پور و ... را گرامی داشت و افزود: دفاع مقدس ما پایه های اصلی داشت که اگر بخواهیم مولفه های آن را نام ببریم باید کتابها بنویسیم.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه از چهار عامل موثر در موفقیت های رزمندگان در دفاع مقدس یاد کرد و ادامه داد: رهبری و فرماندهی امام خمینی(ره) در جنگ مهمترین مؤلفه بود، امام راحل(ره) مدیریت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی را بر عهده داشتند و جنگ را نیز فرماندهی می‌کردند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه ادامه داد: هر جا رزمندگان و فرماندهان با بن‌بست مواجه می‌شدند، نظر نهایی را از امام راحل می‌گرفتند و نظر قاطع ایشان کارساز بود.

مارانی با بیان اینکه در عملیات‌های فتح‎المبین و کربلای 5 و والفجر 8 نظر امام اعمال شد که موفقیت‌های بزرگی برای رزمندگان به وجود آورد، یادآور شد: قاطعیت امام در صحنه های نبرد در دفاع مقدس بود که رزمندگان ما از آن بهره‌مند می‌شدند.

وی تصریح کرد: دین‌داری، ایمان و تقوای رزمندگان موجب می‎شد تا آنان جنگ را به عنوان جهاد در راه خدا تلقی کنند، نه یک درگیری عادی و جنگ‌هایی ارزشمند است که اعتقادی باشد.

مارانی خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) بارها از عبارت جهاد در جنگ و دفاع مقدس استفاده می‌کردند و رزمندگان ما انسان‌هایی بزرگ و مؤمن‌ترین و متقی‌ترین نیروهای انقلابی بودند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه مردم را از دیگر مولفه های موثر در پیروزی در دفاع مقدس برشمرد و گفت: در صحنه‌های هشت سال جنگ نابرابر مردم از ارسال تدارکات و اعزام کاروان‌های کمک به جبهه‌ها گرفته تا اعزام فرزندان خود برای جهاد در راه خدا کم نگذاشتند.

مارانی ادامه داد: رفسنجان از شهرهای مهمی بود که شاهد اعزام کاروان‌های زیادی برای کمک به جبهه‌ها از آن بودیم.

وی با اشاره به تجهیزات جبهه و جنگ، افزود: با توکل به خدا توپخانه راه‎اندازی شد و در تأمین آتش جنگ، سلاح اولیه در اختیار یگان‌ها قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ما افتخار می‌کنیم که امروز یگان باعظمت صاعقه مستقر در رفسنجان افتخارات زیادی می‌آفریند و در صحنه‌های مختلف نه‌تنها در مرزهای شرقی بلکه آن‌سوی مرزها دشمن را زمین‌گیر کرده است.

مارانی با گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 8، یادآور شد: اگر عصای حضرت موسی(ع) نیل را شکافت، نام مبارک حضرت زهرا(س) اروند را شکافت تا رزمندگان ما از آن عبور کنند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در ادامه تأکید کرد: اگر دشمن فریادی می‎زند از ترس و هراس خودشان است وگرنه جرأت تعرض به خاک جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

مارانی خاطرنشان کرد: حضور مستشاران ایرانی و نام رزمندگان ایرانی در سوریه وحشت به جان دشمن انداخته و جرأت حمله به خاک ایران را از آنان گرفته است.

وی در پایان یاد شهدای مدافع حرم و بیش از 170 شهید توپخانه را گرامی داشت و گفت: امیدواریم، خداوند یک لحظه ما را از یاد شهدا غافل نگرداند و ما را با شهدا محشور گرداند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج