وزیر نفت از بهره برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با بهره برداری از این پالایشگاه در تولید بنزین خودکفا می شویم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، بیژن زنگنه وزیرنفت در خصوص نشست  مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مسئولان وزارت نفت گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس،اشراف کامل به نقاط قوت و ضعف در صنعت نفت و گاز داشتند و تذکراتی در این جلسه مطرح کردند که به آن رسیدگی می‌شود.

وزیرنفت ادامه داد:بحث های مختلفی در این جلسه در حوزه‌های اقتصاد کلان مرتبط با وزارت نفت،درآمد هدفمندی یارانه‌ها،درآمدهای نفتی،تأمین مالی اجرای پروژه‌های صنعت نفت و گاز،مسائل مربوط به بورس انرژی، اقتصاد بخش نفت و ساماندهی پتروشیمی‌ها در این نشست مطرح شد.

زنگنه ادامه داد:مقرر شد نشست‌های تخصصی درحوزه اقتصاد کلان مرتبط با صنعت نفت و گاز با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه یابد.

وی با اشاره به پیگیری گازرسانی به مناطق دیگری ازکشور افزود:ان‌شاء الله به زودی پالایشگاه ستاره خلیج فارس مورد بهره‌برداری قرار می گیرد و با انجام این مهم کشور را در زمینه بنزین خودکفا خواهیم کرد.

این عضو کابینه دولت تصریح کرد: پالایشگاه "ستاره خلیج فارس" درحال راه‌اندازی است و تلاش می شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد؛البته ممکن است نهایتا چند روزی تأخیر وجود داشته باشد،اما درحال حاضر به صورت 3 شیفت فعالیت‌ها برای اتمام پروژه درحال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج