‌نماینده مردم چابهار در مجلس ‌با اشاره به طلب 270 میلیاردی قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه در پروژه راه آهن چابهار - ایرانشهر خواستار افزایش ردیف بودجه کشوری برای تکمیل این طرح ملی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالغفور ایران‌نژاد که از خط راه‌آهن چابهار بازدید می‌کرد با اشاره به پیشرفت 30 درصدی این خط گفت: راه آهن چابهار - ایرانشهر از سال 92 شروع شده و اعتبار تکمیلی برای اتمام آن 4500 میلیاردتومان است.

وی افزود: در این مسیر 66 پل بزرگ و هزار تونل باید ساخته شود که قرارگاه سازندگی خاتم سپاه با دو هزار دستگاه انواع ماشین آلات به صورت شبانه روزی درآن مشغول است.

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس، این قرارگاه چیزی بالغ بر 270 میلیاردتومان از دولت طلب دارد که با این وجود همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

ایران‌نژاد با اشاره به اعتبار 30 میلیاردتومانی بودجه سالانه کشور برای تکمیل آن تصریح کرد: تاکنون 500میلیاردتومان به این پروژه تزریق شده که رقم تخصیص یافته در بودجه کشوری برای آن بسیار اندک است.

وی خواستار تخصیص اعتبار 2 هزار میلیاردی در بودجه امسال کشور به خط راه آهن چابهار - ایرانشهر شد و تاکید کرد: بنا به قولی که از رئیس مجلس گرفتیم امیدواریم با تخصیص این اعتبار پیشرفت 60تا70درصدی را در پروژه شاهد باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج