رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم پیگیری اعتبارات حوزه امنیتی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی صبح امروز در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان قم و معاونان وی با اشاره به جایگاه و اهمیت ناجا در تامین امنیت کشور گفت: آمارها به ویژه موضوعاتی مطروحه درباره کاهش 60 درصدی برخی از جرائم نشان دهنده عملکرد مثبت نیروی انتظامی در استان قم است و قطعا در این حوزه باید اقدامات و کارهای فکری و برنامه‌های توسعه‌ای در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمارها و عملکرد نیروی انتظامی در استان قم نشان می‌دهد که حرکت و سمت‌گیری ناجا درست و مطلوب است از طرفی دیگر در رابطه با اعتبارات نیروی انتظامی در استان نیز من با سردار اشتری فرمانده کل ناجا صحبت‌هایی را کرده‌ام و قطعا در این رابطه بار دیگر نیز گفت‌وگو خواهم کرد.

لاریجانی با بیان اینکه «افزایش حمایت از نیروی انتظامی ضروری است» گفت: مسئله امنیت در کشور دارای اهمیت و جایگاه بالایی است و در این حوزه نیز ناجا ماموریت‌های متفاوتی دارد البته نیروی انتظامی در استان قم به خوبی عمل کرده و امروز آرامش در قم وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرف دیگر خوشبختانه ارتباط نیروی انتظامی استان قم با نهادهای دیگر بسیار مطلوب و مثبت است و بخش‌های دیگر از ناجا شکایتی نکرده‌اند که این نشان دهنده برنامه ریزی درست و هدفگذاری مناسب است از طرف دیگر قطعا در رابطه با مسئله زیرساخت‌های شهر قم من پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهم.

در ابتدای این نشست سردار مجتبایی فرمانده نیروی انتظامی استان قم با اشاره به اقدامات ناجا برای کاهش جرایم در این استان گفت: خوشبختانه براساس آمارها در حوزه مواد مخدر اقدامات خوبی صورت گرفته به طوری که کشفیات این حوزه از 5 تن به 7 تن رسیده است از طرفی دیگر میزان تصادفات از 350 نفر به زیر 300 نفر و کشف قاچاق از 12 میلیارد به 30 میلیارد افزایش یافته است.

وی با اشاره به ضرورت گسترش سامانه‌های هوشمند به ویژه دوربین در مناطق برون شهری و درون شهری گفت: در شرایط کنونی میزان این تجهیزات در شهر قم بسیار کم بوده و باید برای افزایش آن حمایت‌های لازم صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج