نخست وزیر سوئد با ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: امروز در حوزه مسائول منطقه ای و حقوق بشر مذاکراتی انجام شد و در ادامه این سفر چند وزیر سوئدی به ایران می آیند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج ، استفان لون در نشست خبری مشترک با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مجموعه سعدآباد تهران با تشکر از دعوت رییس جمهوری ایران و دولت به منظور حضور در جمهوری اسلامی ایران، حضور خود به همراه هیاتی بلند پایه را در ایران ، افتخار بزرگی دانست.
نخست وزیر سوئد اظهار کرد: نخست وزیر پیشین سوئد در دهه 1980 چندین بار برای کاهش تنش و میانجی گری میان ایران و عراق در دوران جنگ در منطقهحضور یافت و  این نخستین بازدید نخست وزیر سوئد از جمهوری اسلامی ایران است و از این لحاظ افتخار می کنم.
لون تصریح کرد: در جلسه امروز در حوزه مسائل منطقه ای، حقوق بشر، سوریه و روابط ایران و بازیگران منطقه همچون عربستان سعودی مذاکره داشتیم. همچنین در این دیدارها در خصوص تجارت و روابط نزدیک بین شرکت های دو کشور مذاکراتی صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در ادامه این سفر چند وزیر از سوئد و نمایندگان شرکت ها به جمهوری اسلامی ایران خواهند آمد و بار دیگر از این دعوت تشکر می کنم.
 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج