سخنگوی وزارت کشور: با گروه هایی ک به طور غیرقانونی و نداشتن صلاحیت سخنرانی ها را برهم زدند برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سلمان سامانی در مورد اظهارات روز گذشته دادستان کل کشور در جلوگیری از بروز اقدامات خرابکارانه داعش در راهپیمایی 22 بهمن شهر تهران گفت: نهادهای امنیتی در مورد مقابله با فعالیت داعش اقداماتی انجام دادند که در حال حاضر در دستگاه قضا کشور مورد بررسی است و اکنون نمی توان اطلاع رسانی دقیقی کرد.

وی همچنین در مورد لغو سخنرانی مازنی و شکوری راد خاطر نشان کرد: موضوع جلوگیری از لغو سخنرانی ها امروز صبح در شورای معاونین وزارت کشور به بحث گذاشته شد. وزارت کشور مکلف است از حقوق آزادی بیان افراد دفاع کند مشروط به اینکه این سخنرانی ها جنبه فعالیت سیاسی داشته باشد و اقدام انتخاباتی محسوب نشود. در این صورت با گروه ها و افرادی که به شکل غیرقانونی دست به لغو سخنرانی ها زده اند برخورد خواهد شد.

سامانی در مورد ادامه پیگیری ها در حادثه پلاسکو تصریح کرد: کمیته ای با حضور متخصصان دانشگاهی تشکیل شده که وزارت کشور کمک کار آن است. 

وی افزود: بنا به دستور رییس جمهور و وزیر کشور در زمان بروز حادثه تمام تلاش ها مبتنی بر مدیریت آن بود تا افراد را از زیر آوار نجات دهند. در نهایت بعد از اینکه شرایط بحرانی گذشت به دستور رحمانی فضلی ستاد مدیریت بحران و دستکاه های مختلف گزارشی از روند اجرای کار تهیه کردند که در صحن علنی مجلس قرایت شد.

سخنگوی وزارت کشور اظهار داشت: این پروسه کماکان ادامه دارد و تمام اطلاعات جامعی با رویکرد پیشگیری از بروز چنین حوادثی از تمام دستگاه هایی که طبق قانون قبل, بعد و حین این اتفاق وظیفه داشتند تهیه شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج