مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مسوولان بلندپایه محلی در نخجوان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در سالروز سی هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عصر روز جمعه مراسمی در جمهوری خودمختار نخجوان با حضور مقامات، دانشگاهیان و نخبگان نخجوان برگزار شد.

در این مراسم که توسط سرکنسولگری کشورمان در نخجوان برنامه ریزی و اجرا شد « واصف طالب‌اف»  رئیس مجلس عالی نخجوان، معاونان مجلس، وزرای دولت، روسای دانشگاه‌ها، چهره‌های هنری – فرهنگی، رسانه‌ای و ورزشی نخجوان و دیپلمات‌های کشور ترکیه حضور داشتند.

منصور آیرم سرکنسول کشورمان در این مراسم ضمن خوشامدگویی به میهمانان، انقلاب اسلامی ایران را سرآغاز تحولی در منطقه و جهان اسلام دانست که علی رغم بدخواهی معدوی از کشورها، تاثیرات مثبت آن همچنان ملموس است و به راه خود برای کمک به ملل مستقل ادامه می‌دهد.

وی رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه‌ای و مدیریت  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی را عامل محرک پیشرفت و توسعه روز افزون ایران دانست.

آیرم اهمیت و جایگاه جمهوری آذربایجان و به ویژه جمهوری خودمختار نخجوان را در روابط با ایران مورد اشاره قرار داد و هفت دیدار دو رئیس جمهور، ده‌ها ملاقات میان مقامات بلند پایه و امضای چندین سند همکاری را نشانه‌ای از تعهد دو طرف به ادامه همکاری ها دانست.

واصف طالب‌اف رئیس مجلس عالی نخجوان نیز در این مراسم با تبریک سالروز پیروزی انقلاب ایران، رشد و توسعه روابط در بخش های مختلف اقتصادی، گمرکی، کشاورزی، پزشکی، فرهنگی و گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نخجوان را قابل توجه دانست.

وی میزان همکاری میان نخجوان و استان های همجوار در شمال غرب ایران را مثبت و امیدوار کننده ارزیابی کرد.

با برنامه­ ریزی وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، نمایشگاهی از عکس های دوران انقلاب اسلامی و  نمایشگاه آثار تولیدی و صنایع دستی ایران و معرفی ظرفیت های استانهای هم مرز و مناطق آزاد ارس و ماکو در حاشیه این مراسم به نمایش در آمد.

همچنین لوح فشرده فیلم های معرفی اطلاعات فرهنگی، تاریخی و اقتصادی کشورمان، لوح فشرده نمایشگاه سه بعدی تصاویر انقلاب اسلامی و لوح فشرده تبیین دستاوردهای علمی و فن آوری نوین ایران اسلامی در اختیار میهمانان قرار گرفت.

در این مراسم آهنگ هایی به دو زبان فارسی و آذری توسط هنرمند عرصه موسیقی کشورمانعلی داودی در قالب سبک وکال با قطعات ایران، محمدرسول ا...(ص) و... اجرا شد که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج