مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سرکنسولگری کشورمان در دبی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  در این مراسم جمعی از سرکنسولان، دیپلمات‌ها و نمایندگان سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف مقیم امارات عربی متحده، شخصیت های برجسته و ایرانیان مقیم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم پس از پخش سرود ملی دو کشور  علیرضا بهرامی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی طی سخنانی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب به میهمانانی که از سراسر امارات برای شرکت در این جشن حضور یافته بودند، برخی دستاوردهای کشور را طی سالهای اخیر برشمرد.

وی با اشاره به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، موفقیت‌های کشور و رشد چشمگیر علمی و همچنین لغو تحریم‌های ظالمانه توسط شورای امنیت سازمان ملل را مرهون مقاومت ملت در سایه راهبری داهیانه مقام معظم رهبری و حمایت ریاست محترم جمهوری و تلاش‌های شبانه روزی  محمد جواد ظریف و وزارت امور خارجه دانست.

سرکنسول کشورمان در دبی و امارت‌های شمالی افزود: مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه، همواره مبتنی بر احترام و اعتماد متقابل بوده و سرکنسولگری ایران در دبی چون دیگر نمایندگی‌های کشورمان در خارج از کشور با همه توان در راستای بسط و گسترش روابط اقتصادی گام برمی بردارد.

در حاشیه مراسم چند نماهنگ از دستاوردها و جاذبه های طبیعی و گردشگری ایران پخش شد که مورد استقبال حضار و دیپلمات های حاضر در مراسم واقع شد.

همچنین نمایشگاهی از صنایع دستی، فرش، تابلوهای رنگ روغن، اثر یکی از هنرمندان ایرانی مقیم امارات و نیز نمایشگاه انقلاب به روایت تصویر برپا بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج