روحانی گفت: ضرورت دارد جنبش غیرمتعهدها در فضای کنونی نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز (چهارشنبه 20 بهمن) در دیدار با خانم "دلسی رودریگز" و "نسلون پابلو مارتینز" وزیران خارجه و نفت ونزوئلا، با بیان اینکه توان اجماع‌سازی آمریکا در جهان از هر زمان دیگر کمتر شده است، به ضرورت نقش‌آفرینی جنبش غیر متعهدها اشاره کرد و  گفت: همه اعضای جنبش غیرمتعهدها باید دست در دست یکدیگر، برای ایفای نقش فعالتر این سازمان در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تلاش کنند.

وی اشتراک نظر ایران و ونزوئلا در بسیاری از مسائل بین‌المللی را قابل توجه دانست و ادامه داد: استقلال و ایستادگی در برابر کشورهایی که دنبال یکجانبه‌گرایی در جهان هستند از اصول سیاست‌خارجی ایران و ونزوئلا به عنوان دو کشور مستقل است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: شرایط امروز جهان ایجاب می‌کند که کشورهای مستقل و بویژه غیرمتعهدها ضمن تکیه بر ملت‌های خود، در برابر یکجانبه‌گرایی ، افراط‌گری و خشونت،  متحدتر عمل کنند.

روحانی به گام موفق کشورهای تولید کننده نفت در اجلاس الجزایر اشاره کرد و اظهارداشت: همه کشورهای  تولیدکننده نفت در اوپک و غیراوپک ضروری است بکوشند تا بهای نفت به نقطه باثبات و عادلانه‌ای برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان رسیده و تثبیت شود.

وزیر خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با تقدیم پیام کتبی رئیس‌جمهور کشورش به حجت‌الاسلام روحانی، اظهار داشت که کاراکاس مصمم است روابط خود را در همه عرصه‌ها با تهران عمق بخشد.

خانم "رودریگز" به موضوع نفت و توافق الجزایر اشاره کرد و گفت: همه کشورهای تولیدکننده نفت باید با اجرای دقیق توافق الجزایر، برای تعادل بازار و تثبیت بهای نفت تلاش کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج