جانشین فرمانده کل ارتش گفت: تمام تحرکات دشمن زیر دید و تیر قرارگاه پدافند هوایی ارتش قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تجلیل از حماسه‌سازان قرارگاه پدافند هوایی در عملیات والفجر 8، گفت: امروز قرارگاه پدافند هوایی با هدایت‌های فرمانده کل ارتش و با حمایت‌های ستادکل نیروهای مسلح توانسته آسمان کشور را زیر دید خود قرار دهد و دشمن بداند که اگر بخواهد حرکتی انجام دهد، تحرکاتش زیر دید و تیر ماست و اگر اراده کنیم آنها را نابود خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه عملیات والفجر 8 نقطه عطف کار پدافند هوایی بود، خاطرنشان کرد: از آنجا بود که پدافند هوایی با حمایت‌های شهید ستاری در اوج قرار گرفت و ساقط کردن 70 فروند هواپیما طی عملیات والفجر 8 برای کشوری که در تحریم است، کار بسیار بزرگی بود.

جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: نیروی زمینی ارتش در عملیات والفجر 8 در 5 محور به اجرای عملیات پرداخت و این عملیات‌های ایذایی بود که باعث شد غواصان ما بتوانند از اروندرود عبور کنند.

امیر پوردستان با اشاره به حضور نیروهای ارتش در جریان انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در زمان انقلاب ارتش دو بخش بود. یک بخش مربوط به فرماندهان آن بود که با آمریکایی‌ها در ارتباط بودند و بخش دوم افسران ارتش بودند که با مردم و جریان انقلاب همراه بودند.

وی ادامه داد: همین بدنه ارتش بود که با انبوهی از تجهیزات پس از پیروزی انقلاب به عنوان بازوی مسلح در کنار نظام قرار گرفت.

جانشین فرمانده کل ارتش اصلی‌ترین محور پیروزی انقلاب اسلامی را حضور روحانیت در خط مقدم نهضت و به خصوص حضرت امام(ره) دانست و تصریح کرد: تدابیر حضرت امام(ره) توسط روحانیت در بین مردم نشر پیدا می‌کرد که باعث به وجود آمدن حرکت گسترده مردمی در صحنه راهپیمایی‌ها بود و باعث فلج شدن رژیم شاهنشاهی شد.

امیر پوردستان با بیان اینکه نگرانی عمده آمریکایی‌ها از باب اسلامی بودن انقلاب ماست، گفت: رفتار آمریکایی‌ها در ابتدای انقلاب با ما رفتار براندازی بود و آنها می‌خواستند ریشه ما را بزنند. آمریکایی‌ها مطمئن بودند اگر ما را تحریم اقتصادی کنند فلج می‌شویم، اما با رهبری امام(ره) ناکام ماندند و پس از آن موج وسیع ترور و بمب‌گذاری به راه انداختند و پس از آن نیز با تجهیز صدام و اجبار کشورهای منطقه برای حمایت از او یک جنگ تحمیلی را علیه ما اجرا کردند که باز هم موفق نشدند.

وی در ادامه عنوان کرد: انقلاب اسلامی در سال 57 برای آمریکایی‌ها یک شوک سیاسی بود و آنها خیلی تلاش کردند که انقلاب پیروز نشود، اما وقتی حرکت‌های گسترده مردم را دیدند ناچار شدند خودشان وارد میدان شوند، چرا که معادلات‌شان در منطقه در حال بر هم خوردن بود.

جانشین فرمانده کل ارتش افزود: قبل از انقلاب دنیا به صورت هسته پیرامون اداره می‌شد، به این معنا که دو ابرقدرت شرق و غرب کشورهایی را تحت سلطه خود داشتند و کشور ما ایران هم یکی از مهمترین هم‌پیمانان آمریکا در منطقه بود، زیرا کشور ما تمامی سواحل شمالی دریای عمان و خلیج فارس را در اختیار داشت و به آمریکایی‌ها اجازه کنترل انرژی جهان را می‌داد.

امیر پوردستان ادامه داد: همچنین کشور ما با شوروی که رقیب آمریکایی‌ها بود همسایه بود و آمریکایی‌ها تمام سیستم‌های شنود خود را در مرزهای ما مستقر کردند، حتی چینش یگان‌های نظامی ما هم برای مقابله با شوروی بود تا آنها نتوانند به آب‌های آزاد دسترسی پیدا کنند و در واقع کشور ما جبهه جلویی ناتو در مقابل ورشو بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید ولایت‌مداری را از حضرت زهرا(س) یاد بگیریم، زیرا ایشان در زمان خود از امام زمان‌شان امیرالمومنین(ع) دفاع کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج