لیست نهایی اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس دهم و اعضای هیات رئیسه کمیسیون ها مشخص شد.

به گزارش فاطمه باقری خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج؛ ترکیب کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در چهارمین هفته کاری مجلس دهم مشخص شد.

امروز(یکشنبه ۳۰ خردادماه) اولین جلسه کمیسیون های تخصصی با دستورکار انتخاب اعضای هیات رئیسه برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ ترکیب نهایی کمیسیون های تخصصی و اعضای هیات رئیسه آن ها به شرح زیر است:

کمیسیون آموزش و تحقیقات

محمدمهدی زاهدی رییس

داوود محمدی(فرزند مراد) نایب رییس اول

محمود نگهبان سلامی نایب رییس دوم

حمایت میرزاده سخنگو

علیرضا سلیمی دبیر اول

فاطمه سعیدی دبیر دوم

دیگر اعضا:

محمدرضا عارف

کارن خانلری

قاسم احمدی‌لاشکی

اسفندیار اختیاری‌کسنویه‌یزد

اسدالله عباسی

محمد قمی

فریده اولادقباد

سیدمحمدباقر عبادی

سیدجواد ساداتی‌نژاد

محمد بیرالوندی

حبیب‌الله دهمرده

محمود صادقی

جبار کوچکی‌نژاد

فرهاد فلاحتی

سیدمحمدجواد ابطحی

ضیاءالله اعزازی‌ملکی

محمدباسط دورازهی

کمیسیون اجتماعی

سلمان خدادادی رییس کمیسیون

سهیلا جلودارزاده نایب رئیس اول

علی رستمیان نایب رئیس دوم

جلیل مختار سخنگو ناهید تاج‌الدین دبیر اول روح‌الله صالح‌بابایی دبیر دوم دیگر اعضا:

علی ساری

شکور پورحسین‌شقلان

سیدحمزه امینی

رضا شیران‌خراسانی‌

علیرضا محجوب

محمدرضا بادامچی

حسن لطفی

علی کرد

عباس گودرزی

عبدالرضا عزیزی

محمد وحدتی‌هلان

سمیه محمودی

زهرا ساعی

رسول خضری

خدیجه ربیعی‌فرادنبه

احمد بیگدلی

مسعود رضایی

کمیسیون اقتصادی

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون

سیدناصر موسوی‌لارگانی نایب رییس اول

سیدفرید موسوی نایب رییس دوم

کاظم دلخوش‌اباتری سخنگو

سیدحسن حسینی‌شاهرودی دبیر اول

علی اسماعیلی دبیر دوم

دیگر اعضا:

عامر کعبی

سیدتقی کبیری

محمود بهمنی

الیاس حضرتی

زهرا سعیدی‌مبارکه

محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی

شهاب نادری

عین‌الله شریف‌پور

حمدالله کریمی

رحیم زارع

سیده‌فاطمه حسینی

علی اسماعیلی

محمد حسن‌نژاد

علی‌اکبر کریمی

محمود شکری

قرجه طیار

معصومه آقاپورعلیشاهی

احمد انارکی‌محمدی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون

کمال دهقان نایب رییس اول ابوالفضل حسن بیگی نایب رییس دوم

سیدحسین نقوی حسینی سخنگو

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی دبیر اول سیدمحسن علوی نایب دبیر دوم

دیگر اعضا:

کاظم جلالی

هادی شوشتری

علیرضا رحیمی

مصطفی کواکبیان

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه

ولی‌الله نانواکناری

محمدمهدی برومندی

علی نجفی‌خوشرودی

شهروز برزگر

کمال دهقانی

مرتضی صفاری‌نطنزی

سیدقاسم جاسمی

اردشیر نوریان

جواد کریمی‌قدوسی

محمدابراهیم رضایی

مجتبی ذوالنوری

مسعود گودرزی

هاجر چنارانی

کمیسیون انرژی

فریدون حسن‌وند رییس کمیسیون

حسین امیری خامکانی نایب رییس اول علی ادیانی‌راد نایب رییس دوم اسدالله قره‌خانی سخنگو کوروش کرم‌پور دبیر اول عبدالحمید خدری دبیر دوم

دیگر اعضا:

محمد خالدی‌سردشتی

عبدالله سامری

کوروش کرم‌پور حقیقی

عدل هاشمی‌پور

بهروز نعمتی

قاسم ساعدی

حسن بهرام‌نیا

مجید ناصری‌نژاد

غلامرضا شرفی

حبیب‌الله کشت‌زر

جلال میرزایی

سکینه الماسی

علی‌عسگر ظاهری‌عبده‌وند

احمد مرادی

احمد صفری

علی گل‌مرادی

هدایت‌الله خادمی

سلام امینی

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون

جهانبخش محبی‌نیا نایب رییس اول

هادی قوامی نایب رییس دوم

محمدمهدی مفتح سخنگو

محمد فیضی زنگیر دبیر اول محسن بیگلری دبیر دوم

دیگر اعضا:

حسن سلیمانی

محمدرضا تابش

سیدمهدی فرشادان

منصور مرادی

محمد حسینی

نبی هزارجریبی

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی

حمیدرضا حاجی‌بابایی

شهباز حسن‌پوربیگلری

عزت‌الله یوسفیان‌ملا

علی کاظمی

مهرداد بائوج‌لاهوتی

غلامرضا حیدری

علی قربانی

عبدالرضا مصری

محمد خدابخشی

حسینعلی حاجی‌دلیگانی

کمیسیون بهداشت و درمان

علی نوبخت‌حقیقی رییس کمیسیون سیدمرتضی خاتمی نایب رییس اول محمدحسین قربانی نایب رییس دوم محمدنعیم امینی‌فرد سخنگو یعقوب شیویاری دبیر اول بشیر خالقی دبیر دوم

دیگر اعضا:

محسن علیجانی‌زمانی

سیامک‌مره‌صدق

بهروز بنیادی

ابوالفضل سروش

همایون یوسفی

منوچهر جمالی‌سوسفی

ذبیح نیکفر لیالستانی

حسینعلی شهریاری

احمد همتی

حیدرعلی عابدی

اکبر ترکی

همایون هاشمی

مسعود پزشکیان

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی

حمد حمزه

اکبر رنجبرزاده

عباسعلی پوربافرانی

کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور

محمدجواد کولیوند رییس کمیسیون

پروانه مافی نایب رییس اول حمیدرضا کاظمی نایب رییس دوم حسین مقصودی سخنگو

اصغر سلیمی دبیر اول

سهراب گیلانی دبیر دوم

دیگر اعضا:

محمد محمودی‌شاه‌نشین

محمدرضا صباغیان‌بافقی

ابوالفضل ابوترابی

عبدالرضا هاشم‌زائی

امیر خجسته

قاسم میرزایی‌نکو

شهاب‌الدین بیمقدار

محمد آشوری‌تازیانی

محمدقسیم عثمانی

احمد علیرضابیگی

احمد امیرآبادی‌فراهانی

علی‌اصغر یوسف‌نژاد

سیدمصطفی ذوالقدر

کمیسیون صنایع و معادن

عزیز اکبریان رییس کمیسیون

داریوش اسماعیلی نایب رییس اول فریدون احمدی نایب رییس دوم سعید باستانی سخنگو جواد حسینی‌کیا دبیر اول سیده‌حمیده زرآبادی دبیر دوم

دیگر اعضا:

غلام‌محمد زارعی

سیدمهدی مقدسی

محسن کوهکن‌ریزی

حمیدرضا فولادگر

محمدرضا منصوری

محمدحسین فرهنگی

محمدرضا نجفی

محمد عزیزی

نادر قاضی‌پور

عبدالله رضیان

ولی ملکی

حمید گرمابی

رمضانعلی سبحانی‌فر

رامین نورقلی‌پور

علی اسدی‌کرم

رضا انصاری

رضا علیزاده

کمیسیون عمران

محمدرضا رضایی رییس کمیسیون

علی یار محمدی نایب رییس اول سیدهادی بهادری نایب رییس دوم

صدیف بدری سخنگو

حسین نیازآذری دبیر اول شادمهر کاظم زاده دبیر دوم

دیگر اعضا:

یوناتن بت‌کلیا

شهرام کوسه‌غراوی

محمد دامادی

اقبال محمدیان

محمدمهدی افتخاری

سیدحسین افضلی

سیدابوالفضل موسوی‌بیدکی

سیداحسن علوی

عبدالکریم حسین‌زاده

فرج‌الله رجبی

سیدکمال‌الدین شهریاری

حسن خسته‌بند

قلی‌الله قلی‌زاده

محمدرضا ملکشاهی‌راد

حسین هاشمی‌تختی‌نژاد

مجید کیانپور

حمید بنایی

کمیسیون فرهنگی

نصرالله پژمان‌فر رییس کمیسیون

احمد سالک نایب رییس اول جمشید جعفرپور نایب رییس دوم احد آزادیخواه سخنگو علی ابراهیمی دبیر اول فاطمه ذوالقدر دبیر دوم

دیگر اعضا:

علی مطهری

محمداسماعیل سعیدی

سیدصادق طباطبایی‌نژاد

محمدعلی وکیلی

مهدی شیخ

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی

غلامرضا کاتب

پروانه سلحشوری

طیبه سیاووشی عنایتی

احمد مازنی

اصغر مسعودی

کمیسیون قضائی و حقوقی

انتخابات هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی به روز دیگر موکول شد و نتیجه آن متعاقبا اعلام می شود.

این کمیسیون با ترکیب زیر تشکیل شده است:

محمد دهقانی

اللهیار ملکشاهی

روح‌الله حضرت‌پورطلاتپه

بهمن طاهرخانی

علی بختیار

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی

ژرژیک آبرامیان

محمدجواد فتحی

محمدعلی پورمختار

یحیی کمالی‌پور

محمد کاظمی

حسین رضازاده

حسن نوروزی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

علی‌محمد شاعری رییس کمیسیون جلال محمودزاده نایب رییس اول نظر افضلی نایب رییس دوم علی وقف چی سخنگو محمدباقر سعادت دبیر اول علی بختیاری دبیر دوم

دیگر اعضا:

علاءالدین خادم

محمدصادق حسنی‌جوریانی

نورمحمد تربتی‌نژاد

عباس پاپی‌زاده‌پالنگان

عبدالغفور ایران‌نژاد

شمس‌الله شریعت‌نژاد

علی‌محمد مرادی

سیدراضی‌ نوری

احمد کیخا

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه

رضا کریمی

عبدالله حاتمیان

یوسف داودی

علی اکبری(بجنورد)

علی ابراهیمی

علی اکبری(شیراز)

جواد کاظم‌نسب

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی

انتخاب رییس این کمیسیون روز سه شنبه(یکم تیرماه) در صحن علنی انجام می شود.

اسامی اعضای این کمیسیون به شرح زیر است:

علی لاریجانی

داوود محمدی(فرزند نظر)

بهرام پارسایی

فرهاد تجری

محمدرضا امیرحسنخانی

فردین فرمند