نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از برگزاری همایش کانکت ۲۰۱۶ در تهران انتقاد کرد و گفت: برگزاری این همایش اجرای تحریم‌ها در قلب جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد سالک در نشست علنی امروز چهارشنبه(۳ شهریور) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی خود با اشاره به بند ج اصل دوم و اصل ۱۵۲ قانون اساسی گفت: ‌ همایشی به نام کانکت ۲۰۱۶ برگزار در کشور می‌شود؛ مجری این همایش شرکت یورو مانی است. یکی از سخنرانان این جلسه نیکلاس هاپتون کاردار انگلستان است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: موضوعات نگران‌کننده ای در جریان همایش مذکور از جمله اینکه چگونه وارد بازار ایران شویم؟ ‌چگونه نظام تحریم‌های باقیمانده را نقض نکنیم؟ واینکه اطلاعات تا چه حد قابل دسترسی است؟ مطرح است.

سالک افزود: ‌ متنی در سایت همایش‌ها وجود دارد که نگران کننده‌تر از همه این موارد است و بیانگر اجرای تحریم‌ها برای اولین بار در قلب جمهوری اسلامی یعنی در تهران است. یعنی کسانی که در لیست تحریم از سوی آمریکا و اروپا هستند اجازه حضور در این همایش را ندارند.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش مذکور، ظلم‌پذیری است، گفت: یک طرف این قضیه هم انگلیس خبیثاست و با این تحریم‌ها به ارتباط گروه‌های واسطه و میانجی و بستر سازی برای جاسوسی و رشد نفوذ رسمیت می‌دهیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افسر امنیتی انگلیس در سه استان کرمانشاه، ‌ همدان و کرمان برای جاسوسی فیلمبرداری کرده است، تصریح کرد: از آنجایی که آمریکا و انگلیس که به صراحت با ما مخالفت می‌کنند چرا باید چنین همایش هایی در ایران اجازه برگزاری داشته باشند؟ ‌این نوع همایش‌ها جز این که عزت ما را زیر سوال ببرد چیست؟