نماینده مردم سنندج در مجلس ضمن اشاره به تصویب قانون استخدام معلمین حق التدریستی گفت: با توجه به سفر آقای فانی به استان کردستان، استخدام معلمان حق التدریسی حل شود.

به گزارش خبرگزاری موج، احسن علوی در نشست علنی امروز(چهارشنبه، ۳ شهریور) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر گفت: معلمین و فرهنگیان استان کردستان با مشکلات متعددی مواجه هستند، در آستانه سفر آقای فانی به این استان لازم است ایشان اقدامات جدی را در دستور کار داشته باشند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: سفر آقای فانی اگرچه گامی رو به جلو است اما این سفر زمانی موثر خواهد بود که مشکلات پرسنل آموزش و پرورش استان کردستان حل شود.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی از عزیزان فرهنگی به صورت قراردادی خدمت کرده اند اما این مشکل تنها در استان کردستان باقی مانده است. از آقای فانی انتظار داریم مشکل فرهنگیان و معلمین قراردادی باتوجه به قانونی که امروز در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، حل شود.

علوی تاکید کرد: نمایندگان بارها متذکر شده اند که وزیر جهاد کشاورزی مساله خرید گندم را حل کنند؛ این مساله در استان کردستان سخت تر است.

وی در ادامه گفت: مشکل خرید گندم هر سال تکرار می شود و پرداخت حق الزحمه کشاورزان به تعویق می افتد؛ این موضوع با توجه به بدهی کشاورزان به بانک ها و هزینه اجاره ادبات کشاورزی، گندم کاران را گرفتار مشکلات زیادی می کند.

نماینده سنندج در مجلس گفت: مشکل سیلو در استان کرستان به یک معضل جدی تبدیل شده است، انباشت گندم در فضای آزاد موجب اتلاف گندم و آفت زدگی می شود.