نماینده مردم رباط‌کریم، بهارستان و پرند در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رسیدگی مسائل فرهنگی در کشور گفت: از وزارت راه و شهرسازی درخواست دارم نسبت به تأسیس ادارات با توجه به جمعیت بالا در پرند اقدام شود.

به گزارش خبر گزاری موج، حسن نوروزی در نشست علنی امروز(چهارشنبه ۳ شهریور) مجلس شورای اسلامی، با درود به شهدای حرم و سلام به مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران گفت: از مردم شهرستان‌های رباط‌کریم، بهارستان و پرند که به بنده اعتماد کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم با دعایشان زمینه خدمت گذاری بیشتر را فراهم کنم.

نماینده مردم رباط‌کریم، بهارستان و پرند در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر ادامه داد: هفته دولت را تبریک می‌گویم و امیدوارم دولتمردان ضمن حفظ مواضع اسلامی و انقلابی زمینه پیشرفت بیشتر نظام جمهوری اسلامی را فراهم آورند.

نوروزی افزود: موفقیت‌های ورزشکاران در رشته‌های وزنه‌برداری، کشتی و رشته های دیگر در کنار سایر موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: دولت در سال پایانی مصمم‌تر گام بردارد و با اعتماد به جوانان و استفاده از ظرفیت‌ها حماسه اقتصادی را فراهم کند. باید با اقدام و عمل در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری فعالیت‌های کشور انجام شود.

نوروزی افزود: حساسایت‌ها در نظارت بر فعالیت مسئولان بخش صنعتی کشور آقایان جهانگیری، نعمت‌زاده، زنگنه و واعظی بیشتر است و انتظار این است که به اقتصاد درون‌زا بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: موضوعاتی مانند ساخت خودروهای داخلی، انعقاد قرارداد با نهاد جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف و ساختن دکل‌های نفتی در خشکی و آب و همچنین ساخت تجهیزات ضد حریق در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی، تقویت کارخانه‌های خودروسازی داخلی و ساخت کارخانه تلفن همراه باید مد نظر مسئولان باشد.

نوروزی ادامه داد: باید به جوانان در بخش‌های مختلف مانند مدیریت، صنعت و کشاورزی اعتماد کرد و نکته دیگر اینکه در قراردادهای نفتی احتیاط لازم صورت گیرد تا از کرسنت مجدد جلوگیری شود و ملیت صنعت نفت همواره حفظ شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: مقام معظم رهبری در چند سال گذشته فرمودند جوانان ایرانی آماج هدف شبهات دینی - سیاسی و معرفتی دشمنان هستند و هدف دشمنان این است که پشتوانه‌های نظام را از بین ببرند و مشکلات فرهنگی عمیقا مقام معظم رهبر را ناراحت کرده است که باید به این موضوعات به صورت جدی رسیدگی شود.

نوروزی افزود: با وجود ۸۵ هزار مسجد در کشور حدود ۵۰ هزار از این مساجد روحانی ندارند و در حالی هزینه فرهنگی کشور حدود ۳ درصد بودجه سالانه است که در کشورهای دیگر این میزان ۷ درصد است.

وی ادامه داد: ایران اسلامی ۲۳۰ هزار طلاب دارد این در حالی است که در کشور پاکستان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار طلبه حضور دارند و در مقابل جمعیت ۱۲ میلیونی دانش‌آموزان تنها ۸ هزار روحانی اعزام می‌شوند یعنی به ازای هر ۱۵۰۰ دانش‌آموز یک روحانی وجود دارد و در دانشگاه‌ها نیز نسبت دانشجویان به طلاب کم است.

نوروزی افزود: وضعیت بحرانی فرهنگی در کشور وجود دارد و باید به این وضعیت رسیدگی شود به طور مثال ناهنجاری‌ها در جنوب تهران و اطراف میدان شوش مشهود است. آیا نباید در این شرایط بودجه حوزه‌های علمیه و مساجد پرداخته شود، بنابراین باید دینمان را به فرهنگ اسلامی ادا کنیم.

وی ادامه داد: از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در خصوص مسکن مهر پرند تشکر می‌کنم و درخواست دارم نسبت به تأسیس ادارات با توجه به جمعیت بالا در پرند اقدام شود. همچنین از اقدامات وزارت بهداشت تشکر می‌کنم و امیدوارم به وضعیت تجهیز مراکز درمانی و به خصوص تخت‌های بیمارستانی در حوزه انتخابیه‌ام توجه جدی شود.

نوروزی افزود: وزارت کشور باید به مشکلات مردم در مناطق رباط‌کریم، بهارستان و پرند رسیدگی کند و همچنین با توجه به جمعیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری در حوزه انتخابیه ام باید زمینه افزایش یک نماینده دیگر فراهم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: از رئیس‌جمهور درخواست دارم با توجه به آلودگی صوتی عبور و مرور هواپیماها در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) زمینه الحاق این فرودگاه را به شهرستان رباط‌کریم فراهم کند.